Zvolen deklasoval mladíkov z dvadsiatky, Handlovský sa zaskvel hetrikom
zdroj: Vladimír Chramazda

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v utorkovom vloženom zápase 7. kola Tipsport Ligy nad HK Orange 20 6:1.

HKM Zvolen - HK Orange 20 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Góly: 17. Handlovský, 31. Špirko (Handlovský, Vandane), 37. Handlovský (Vandane), 44. Pöyhönen (Chovan, Obdržálek), 48. Handlovský, 58. Halama (Zuzin, Lušňák) – 50. Fafrák (Kollár). Rozhodovali: Adamec, Novák - M. Kollár, Rojík, vylúčení: 8:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 682 divákov.

Zvolen: Tomek – Drgoň, Roman, Vandane, Pöyhönen, Zeleňák, Ulrych, Andrisík, Černook – Obdržálek, Kytnár, Chovan – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, Halama, Zuzin – Šišovský, Holovič, Petráš

HK Orange 20: Sklenár – Štefanka, Golian, Brincko, Švec, Maňák, Boldižár, Kupec, Nahálka – Fafrák, A. Kollár, Giertl – Džugan, Köver, Urbánek – Svitana, Havrila, Zahradník – Lunter, Čenka, Juščák

V bránke Zvolena nastúpil prvýkrát v sezóne od začiatku Tomáš Tomek, ktorý v úvodnej tretine neinkasoval ani v jednom z dvoch oslabení. Favorizovaní domáci hokejisti využili hneď svoju prvú početnú výhodu a Handlovský v 17. minúte po úspešnej dorážke otvoril skóre. V poslednej minúte prvej tretiny ešte mali veľké šance Obdržálek a Špirko, ale brankára Sklenára neprekonali.

Na začiatku druhého dejstva nevyužili mladíci takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov a neskôr za to pykali. V polovici zápasu totiž Zvolenčania využili aj svoju druhú početnú výhodu, keď Špirko po krížnej prihrávke Handlovského zvýšil v 31. minúte na 2:0. Aj tretí presný zásah dali domáci pri početnej výhode a Handlovský svojim druhým gólom v zápase upravil v 37. minúte na 3:0. Hostia sa v záverečných sekundách ešte postarali o závar pred bránkou Zvolena, ale Tomek si udržal čisté konto.

Zvolenu vyšiel nástup do tretej tretiny a v 43. minúte fínsky obranca Pöyhönen zvýšil už na 4:0. O štyri minúty neskôr potrestal hrúbku hostí Handlovský a zavŕšil hetrik - 5:0. Hosťujúci hokejisti napokon predsa skórovali, keď Kollár v oslabení ideálne našiel Fafráka a ten zoči-voči Tomekovi nezváhal a upravil na 1:5. Skóre zápasu uzavrel v 58. minúte Halama a spečatil zaslužený triumf favorita 6:1.

Lukáš Handlovský, autor hetriku: "Zo začiatku sme sa trochu trápili, ale prvé góly nám pomohli. Keď nám to už začne padať, máme väčšiu pohodu na hokejkách. Potom sme už mali tlak, do ničoho sme ich nepustili a bola to už pohoda."

Andrej Kollár, kapitán Orange 20: "Pri rovnovážnom stave sme to držali a nerobili sme chyby. Zničili nás však oslabové hry. Tri oslabovky, tri góly. Svoje presilovky sme navyše vôbec nevyužili. Musíme v nich viac strieľať a konečne nejakú premeniť. Kondične so súpermi stíhame, ale už nás hnevá, že ešte nemáme žiadne víťazstvo. Už by sme ho potrebovali."