HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Víťazný víkend Jozefa Stümpela. V sobotu na ľade, v nedeľu na tráve
zdroj: Jozef Stumpel (foto jäzva)

Víťazný víkend Jozefa Stümpela. V sobotu na ľade, v nedeľu na tráve

Niečo podobné sa vidí len málokedy. Zatiaľ, čo jeho bývalí spoluhráči už zavesili korčule na klinec, resp. sa venujú trénerskej práci, Jozef Stümpel je stále aktívny hokejista. A aby toho nebolo málo, vo veku 46 rokov začal hrať i futbal!

Hokejový majster sveta z roku 2002 už v polovici septembra avizoval, že bude nasledovať kroky Dušana Pašeka a aj on sa predstaví na zelených trávnikoch. Na spolupráci sa dohodol so siedmoligovým celkom TJ FK Dolné Štitáre z Oblastného zväzu Nitra. S hokejom ale Stümpel ešte nesekol. Svojimi skúsenosťami výrazne vypomáha druholigovému klubu Dynamax 96 Nitra. V sobotu nestarnúci veterán pomohol Dynamaxu k víťazstvu 6:4 v Prievidzi, v nedeľu ráno si odkrútil debut vo futbalovom majstrovskom stretnutí v drese Dolných Štitárov. Jeho tím vyhral na pôde TJ Slovan ŠPP Kolíňany B tesne 3:2. 

Stümpel nastúpil v základnej zostave, ako inak, s číslom 15 na chrbte. Trávnik opustil v 55. minúte za stavu 2:1 pre domácich. Hostia ale v záverečnej pätnásťminútovke dvakrát udreli a dokonale otočili skóre. „Bol to víťazný víkend,“ povedal v rozhovore pre Nový Čas dobre naladený hokejista, ktorý to s futbalom myslí naozaj vážne: „Hrám to síce všetko zo zábavy, baví ma to a hlavne sa dobre vypotím. No za Štitáre plánujem odohrať aj ďalšie zápasy. Hokejové duely máme v soboty, siedma futbalová liga sa hrá vždy v nedeľu. Budem to všetko v pohode stíhať.“

Bývalý hráč Los Angeles Kings, Bostonu Bruins, Floridy Panthers, Barysu Astana, Dynama Minsk či Spartaka Moskva si zápas vychutnal. Mohol dokonca i skórovať. „Mal som jednu šancu, ale lopta išla tesne vedľa žrde. Dôležité je, že sme vyhrali, dúfam, že som mužstvu pomohol. Hralo sa mi celkom dobre, hoci je to úplne iné ako hokej. Tam si viete oddýchnuť a korčule vás odvezú, ale pri futbale si musíte všetko sám odbehať,“ vysvetlil Stümpel, ktorý pre Nový Čas prezradil, že do tímu ho zlákal jeho švagor, ktorý taktiež hráva za Dolné Štitáre.

Pre známeho hokejistu nejde o prvý kontakt s futbalom, v minulosti už krátko pôsobil v klube FK 56 Iliašovce, odkiaľ toto leto zamieril do TJ FC Dolné Štitáre. Mužstvu so slávnym menom v zostave patrí po ôsmich zápasoch novej sezóny priebežná ôsma priečka, na konte má 10 bodov. Najbližšie sa v akcii predstaví poslednú septembrovú nedeľu doma proti Družstevníku Žitavce.

Najnovšie z klubu: HK 96 Dynamax Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk