HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Smith s retro ušatou maskou, na nových maskách sa objavili aj Doan, Mimoni či Lokomotiv
zdroj:

Smith s retro ušatou maskou, na nových maskách sa objavili aj Doan, Mimoni či Lokomotiv

Hokejisti Calgary Flames sa v úvodnom domácom stretnutí proti Vancouveru Canucks predstavili v červených retro dresoch a v hanbe neostal ani brankár Mike Smith.

 Na hlavu si totiž nasadl retro masku, ktorá predstavuje poctu Mika Vernona. Čiže brankára, ktorý dokázal ako jediný v histórii priviesť Plamene k zisku Stanleyho pohára (1989). 

Autorom nástreku masky je David Arrigo a predstavuje kópiu Vernonovej masky, ktorú používal v Calgary v rokoch 1982 až 1994. Na maske sú namaľované Vernonove vlasy a uši, vzadu sa nachádza Smithovo číslo 41. 

Samotná brankárska legenda tento Smithov počin ocenila: "Je to cool. Vždy som hovoril, že história je dôležitá a v športe to platí dvojnásobne. Nemyslím si, že je to pocta mojej osoby, ale je to pocta histórii. A to je pekné."

Štart novej sezóny však priniesol aj premiéry iných pekných masiek. Sergej Bobrovskij si okrem symbolov Columbusu Blue Jackets nechal namaľovať aj logo klubu Lokomotiv Jaroslavľ, ktorého hráči - vrátane Pavla Demitru - zahynuli pri tragickom páde lietadla v roku 2011.

V prípade Eddieho Lacka z New Jersey Devils uplatnil švédsky umelec David Gunnarsson prvky expresionizmu  Jacksona Pollocka. 

Veľmi peknú masku si pre zápas Edmontonu proti New Jersey (2:5) v rámci Global Series vo švédskom Štokholme pripravil gólman tímu Oilers Cam Talbot. 

Fín Antti Raanta sa v Arizone rozhodol pripomenúť dlhoročného kapitána Coyotes Shane Doana. Ten obliekal dres Kojotov vyše 20 sezón a teraz sa vracia do hry na maske Raantu.

A ako sa vám páči "levia" maska Jonathana Berniera z Detroitu Red Wings?

Veľkým koníčkom Alexa Stallocka z Minnesoty je rybárčenie. Práve rybie šupiny tak pokryli aj povrch jeho novej masky.

Ako veľký fanúšik jednoduchej klasiky bol roky známy brankár New Jersey Devils Martin Brodeur. Teraz sa v jeho stopách vybral aj jeho nástupca Cory Schneider. 

Aj v prípade Bena Bishopa z Dallasu Stars vsadil David Gunnarsson na old schoolové prvky. 

Semjon Varlamov z Colorada uplatnil pri dizajne novej masky tématiku Skalistých hôr v okolí Denveru.

Linus Ullmark z Buffala je očividne fanúšikom Mimoňov. Jeho novej maske totiž dominujú postavičky milujúce banány.

Najnovšie z klubu: Calgary

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk