HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ozdobou deviateho kola súboj v Topoľčanoch, predvedú Martin a Michalovce kanonády?
zdroj: jäzva

Ozdobou deviateho kola súboj v Topoľčanoch, predvedú Martin a Michalovce kanonády?

Ťahákom dnešného 9. kola St. Nicolaus prvej ligy je súboj v Topoľčanoch, kde na seba narazia dvaja súperi z elitne štvorky. Veľmi zaujímavý však môže byť i duel medzi Humenným a Dubnicou. Gólové hody sľubujú stretnutia v Martine a na ľade béčka Nových Zámkov.

Zápas kola: Topoľčany - Skalica

Favorit kola: Martin

Čierny kôň kola: Trnava

Otázka kola: Vytlačia Topoľčany Skalicu z prvej trojky?

MHK Humenné - MHK Dubnica - 17.30 h

Humenné stráca na Dubnicu iba dva body a v prípade víťazstva tak môže poskočiť v tabuľke nahor. Sila "levov" je práve doma, veď vonku ešte nezískali ani bod. Dubnica naopak vonku vyhrala obe svoje stretnutia. Obaja súperi prišli v minulom kole o štvorzápasové víťazné série - Humenné v Bratislave a Dubnica s Topoľčanmi. Domáci by si mali dať pozor hlavne na produktívny tandem Michal Kokavec - Vladimír Lantoš, ktoré už dohromady získalo 22 kanadských bodov. 

Náš tip: 1X

HK Gladiators Trnava - HK Spišská Nová Ves - 17.30 h

Trnava a Spišská Nová Ves predstavujú tabuľkových susedov, no delí ich až sedem bodov a v hre o prvú osmičku sú reálne iba hostia. Tí ukoristili z posledných troch kôl štyri body, aj keď naposledy podľahli Michalovciam hladko 0:5. Gladiátori ťahajú štvorzápasovú sériu prehier a ich veľkým problémom je koncovka. Viac ako dva góly strelili naposledy 21. septembra proti Humennému. Zaujímavosťou je, že hoci patria oba tímy k najhorším vo využívaní presiloviek, z pohľadu oslabových hier sú v prvej štvorke. V uplynulej sezóne išlo o vyrovnané zápasy, pričom Spišiaci vyhrali trikrát a Trnava dvakrát.

Náš tip: X2

HK Martin - HC Prešov - 18.00 h

Druhý Martin hostí predposledný Prešov a osemnásťbodový tabuľkový rozdiel hovorí jasnou rečou. Martin inkasoval o 22 gólov menej a v tomto stretnutí je jasným favoritom. Zatiaľ čo Turčania ešte v tejto sezóne neprehrali v riadnom hracom čase ani raz, Prešov dokázal poraziť iba béčko Nových Zámkov. 

Náš tip: 1

HK 95 Považská Bystrica - HC Osmos Bratislava - 18.00 h

Panteri zvládli povinné jazdy proti béčku Nových Zámkov a Prešove a v tabuľke strácajú na Bratislavu už iba dva body. Aj tím z hlavného mesta však môže byť spokojný so svojimi poslednými výkonmi, veď silným Topoľčanom uchmatol na ich ľade bod a doma porazil Humenné. Zaujímavosťou je, že tím HK 95 má úplne najlepšie presilovky v lige (27,78% úspešnosť). V doterajšej histórii vzájomných zápasov bola zakaždým úspešná Bratislava, v posledných dvoch prípadoch však uspela iba tesne 2:1. V tejto sezóne sa Považania ukazujú v lepšej sile ako vlani. Bude im to stačiť na historicky prvý bodový zisk proti Osmosu?

Náš tip: X2

HC Topoľčany - HK Skalica - 18.00 h

V šlágri kola si sily zmerajú dvaja súperi z prvej štvorky. Topoľčany i Skalica majú na svojom konte po 19 bodov, pričom Záhoráci sa prezentujú ako ofenzívnejší tím, ktorý však zároveň inkasuje viac gólov. Žochári ťahajú veľmi peknú sedemzápasovú víťaznú sériu, Skaličania uspeli v posledných dvoch zápasoch proti Trnave a dvadsiatke. Napravili si tak chuť po predošlých prehrách s Michalovcami a Dubnicou. V minulej sezóne sa títo súperi stretli aj v play-off a celkovo tak proti sebe odohrali až deväť stretnutí. V siedmich z nich uspela Skalica, ktorá to napokon dotiahla až do baráže.

Náš tip: X2

MHC Nové Zámky B - HK Dukla Ingema Michalovce - 18.30 h

V tomto prípade je všetko jasné. Suverénne najhorší tím súťaže hostí lídra tabuľky. Zámky kráčajú od debaklu k debaklu a prekvapením bude, ak inkasujú od Dukly menej ako osem gólov. V posledných ôsmich kolách sa im to nepodarilo ani raz.

Náš tip: 2

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk