HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zvolen berie všetko
zdroj: Vladimír Chramazda

Zvolen berie všetko

Ak sa hovorí, že víťaz berie všetko, tak v prípade zvolenských hokejistov to po utorkovom triumfe nad Liptovským Mikulášom platilo do bodky.

Rytieri spod Pustého hradu zaokrúhlili víťazstvom 6:3 počet zápasov s bodovým ziskom na rovných desať, dosiahli svoju piatu výhru v rade a navyše sa pretlačili pred Košice na prvú priečku tabuľky.

A aby toho nebolo málo, Rastislav Špirko je s pätnástimi bodmi najproduktívnejším hráčom ligy a Milan Kytnár vedie s deviatimi gólmi poradie strelcov. 

„Všetko to vyplýva z toho, že sa nám darí ako tímu. Základom sú štyri vyrovnané päťky. Prvé dve možno bodujú viac, ale aj tie zvyšné sú nesmierne dôležitou súčasťou tímu. V tomto zápase strelili napríklad dva góly „Holovičovci“. Vždy zaberie niekto iný a to je to, čo je dôležité,“ zamyslel sa Rastislav Špirko, podľa ktorého predstavuje súčasná forma HKM dôvod na spokojnosť, no nemôže viesť k sebauspokojeniu. „Momentálne to ide, ale stále pracujeme na veciach, ktoré chceme zlepšiť. Sezóna je veľmi dlhá a to podstatné príde neskôr. Rozhodne sa teda nemôžeme nechať uspokojiť tým, čo máme teraz.“Parádna séria teší aj útočníka Michala Chovana, ktorý sa s desiatimi asistenciami usalašil na prvej priečke najlepších nahrávačov súťaže.

„Je to super! Všetci sme vedeli, že mužstvo má kvalitu a postupne to formujeme. Zo začiatku to nešlo, ale teraz to už začína vychádzať a toto je ono. Potrebujeme hrať presne takto – tlačiť súpera v jeho pásme, využívať svoju trénovanosť a ukazovať kvalitu. Aj teraz sme v druhej tretine trochu poľavili, ale povedali sme si, že v tretej budeme hrať ako v prvej. Pohľad na tabuľku teší a psychicky nám to pomôže,“
vyslovil sa uvoľneným tónom 30-ročný útočník, ktorý sa stal dvorným nahrávačom najlepšieho ligového strelca. „Funguje to ľudsky i hokejovo. Celý útok šliape a Kyťovi to určite spočítam niekde na káve. Celkovo platí, že máme kvalitu jednotlivcov, ale my musíme stavať jedine na tíme. Liga je vyrovnaná a je jedno, kto skóruje a boduje. Úspech nám zaručí jedine tímový prístup.“


Zvolen - Liptovský Mikuláš (9.10.2018) (27 obrázkov v galérii)

Veľmi podobne to vníma aj spomínaný kanonier Milan Kytnár. Niekdajšia draftová voľba Edmontonu má zamiesené k najlepšej streleckej sezóne kariéry, veď doposiaľ ešte v extralige nestrelil v základnej časti viac ako 20 gólov. Teraz je po 11 zápasoch na takmer polovičnej méte.

„Určite ma to teší, ale je to výsledok celej päťky na ľade. Väčšinu gólov som strelil z predbránkového priestoru a je to teda výsledok práce spoluhráčov. Najčastejšie mi to nabíja Mišo Chovan. Som rád, že sa nám zatiaľ takto darí,“ pousmial sa 29-ročný odchovanec Topoľčian. 

Podobne ako Rastislav Špirko, aj on však varuje pred pocitom spokojnosti. Hoci to teraz vyzerá výborne, vždy to môže byť aj lepšie.

„Za toto sme veľmi vďační, ale všetci vieme, že sú tam stále veci, ktoré potrebujeme odstrániť. Mikuláš sme zbytočne pustili na jeden gól a toto musíme zvládať lepšie,“ podotkol v súvislosti s víťazstvom 6:3 nad Liptovským Mikulášom Milan Kytnár, ktorého doplnil Rastislav Špirko. „Vedeli sme, že Mikuláš je nepríjemný súper, ktorý uhral pár pekných výsledkov proti silným protivníkom. Dobre bránia, držali stredné pásmo a aktívne napádali. Ak dáte takýmto mužstvám pričuchnúť k šanci, tak ju dokážu využiť. Nie všetky veci sme urobili perfektne, ale som rád, že sme to zvládli.“

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk