HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Majú Predátori nárok na túto vlajku?
zdroj:

Majú Predátori nárok na túto vlajku?

Počas úvodných dvoch zápasov novej sezóny sa hokejisti Nashville Predators predstavili v New Yorku proti tímom Islanders a Rangers. Do tretice sa konečne mohli predviesť svojmu domácemu publiku a duelu proti Calgary Flames predchádzala veľká sláva.

Predátori si zapózovali s Prezidentskou trofejou a okrem toho vyvesili pod strop haly hneď tri vlajky. V prípade vlajok za víťazstvo v Centrálnej divízii a za zisk Prezidentskej trofeje bolo všetko jasné. Polemiku však vzbudila tretia vlajka, ktorá pripomína, že Predators sa stali najlepším tímom Západnej konferencie v základnej časti. 

Takéto vlajky sa totiž v NHL spravidla neobjavujú. Majstrom Západnej konferencie je totiž tím, ktorý to dotiahne až do finále Stanleyho pohára. A tým tímom bol samozrejme Las Vegas Golden Knights. Šampiónmi západu teda nie sú Predátori, ale Zlatí rytieri.

Na obhajobu Nashville však treba priznať, že v NHL sa nachádza aj viacero iných bannerov, ktoré nepatria medzi klasické. Napríklad v Edmontone už vyvesili vlajky, ktoré pripomínajú najlepší tím histórie (zvolený na základe hlasovania fanúšikov) či vlajka pripomínajúca sto vypredaných zápasov v rade.

Najnovšie z klubu: Nashville Predators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk