HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bellemare prišiel o vlasy
zdroj:

Bellemare prišiel o vlasy

"Je to zlatý chlapec s obrovským srdcom. Tichý, skromný a veľmi príjemný," popísal tréner reprezentácie do 18 rokov Daniel Sedlák v nedávnom rozhovore pre hokej.sk hviezdu NHL Pierre-Edouarda Bellemareho, ktorého trénoval počas jeho mládežníckych čias vo Francúzsku.

Útočník Vegas Golden Knights tieto slová dokonale potvrdil svojim najnovším činom. V rámci akcie na podporu boja proti rakovine si nechal oholiť hlavu ženou, ktorá má za sebou boj s touto zákernou chorobou.


"Hovoril som s ľuďmi, ktorí bojovali s rakovinou a uvedomil som si, že oholenie hlavy pred chemoterapiou je pre nich veľmi traumatizujúca vec. Nie je to zábava. V rámci spolupatričnosti som sa teda rozhodol, že si nechám hlavu oholiť aj ja," vysvetlil svoj počin francúzsky útočník. V jeho prípade pritom bolo čo strihať.

"Vždy som mal bujný vlasový porast, ale presvedčili ma rozhovory s niekoľkými ženami, ktoré museli podstúpiť podobnú vec v rámci svojho boja s rakovinou. Vtedy som si povedal, okej - v porovnaní s ich problémami je toto to najmenej. Ak môžem pomôcť aspoň nejakým gestom, ktoré upozorní na potrebu pomoci boja proti rakovine, tak to urobím veľmi rád," dodal Bellemare.


Najnovšie z klubu: Las Vegas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk