HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zlatí Rytieri stratili silu vicemajstra. Hráči i tréner volajú po okamžitom reštarte
zdroj: TASR/AP

Zlatí Rytieri stratili silu vicemajstra. Hráči i tréner volajú po okamžitom reštarte

Na začiatku sezóny bola radosť z vyvesenia vlajky pripomínajúcej víťazstvo v Západnej konferencii. Zatiaľ čo však pred rokom išlo v prípade nováčika z Las Vegas všetko ako po masle, teraz sa Zlatí Rytieri trápia.

Pre súperov už nie sú súperom, ktorí nemá čo stratiť. Teraz nastupujú do zápasov s vizitkou úradujúceho finalistu Stanleyho pohára a tá im akoby zväzovala ruky.

Šancu na nápravu pošramoteného sebavedomia ponúkala finálová repríza vo Washingtone. Tú však hokejisti Vegas nezvládli a Capitals podľahli 2:5.

„Je to ťažké,“ priznal tréner Golden Knights Gerard Gallant.Každý zápas predstavuje boj a k úvodu sezóny patria aj chyby, na ktoré sme neboli zvyknutí. Celkovo je to však boj.“

Po odohratí štyroch zápasov majú hráči Vegas negatívnu bilanciu 1-3. Doposiaľ pritom nestrelili viac ako dva góly a jediný triumf proti Minnesote vybojovali až po samostatných nájazdoch (2:1).

„Pred sebou máme dlhú sezónu, ale je nám jasné, že sa potrebujeme rýchlo naštartovať,“
uvedomuje si obranca Shea Theodore. Našim cieľom je zabrať už v rámci tohto tripu. Vonku chceme mať minimálne vyrovnaný pomer víťazstiev a prehier, no ak budeme hrať tak ako vo Washingtone, tak sa nám to určite nepodarí. Musíme sa rozhodne zlepšiť.“

Takto pred rokom vyhrali Knights osem zo svojich prvých deviatich duelov a médiá hovorilo o senzačnej jazde nováčika. Po zraneniach brankárov Marca-Andre Fleuryho a Malcolma Subbana potom trošku spomalili, ale napokon aj tak lámali rekordy, keď vyhrali 51 zápasov a získali 109 bodov. 


Nevydarený štart do sezóny teda predstavuje pre hokejistov z Nevady novú a nie práve najpríjemnejšiu skúsenosť.

Je to len začiatok, ale je jasné, že takto sme to neplánovali,“ zamýšľa sa brankár Fleury. „V poslednom zápase to bolo trošičku lepšie ako predtým, ale stále to nestačí. Musíme napredovať a dostať sa tam, kde chceme byť.“

Golden Knights rýchlo pochopili, že z vlaňajšieho úspechu už teraz nevyžijú.

„Minulá sezóna bola úžasná a výnimočná. Finále bolo skvelé. Teraz sa však musíme starať o to, aby sme zbierali body do tabuľky,
“ upozorňuje Gallant.

Tím Las Vegas sa veľmi nezmenil, no predsa len utrpel pár dôležitých strát. Odišli útočníci James Neal (Calgary) a David Perron (St. Louis), ako aj obranca Luca Sbisa (Islanders). Pribudli naopak útočníci Paul Stastny a Max Pacioretty, ako aj obranca Nick Holden.

Stastny je však momentálne zranený a vynechať má ešte najbližšie dva zápasy. Tímu Golden Knights chýba aj kľúčový obranca Nate Schmidt, ktorý si odpykáva 20-zápasový trest za porušenie pravidiel podporného programu NHL-NHLPA.

Obrane Vegas chýba bez Schmidta kreativita i spoľahlivosť. Zlatí Rytieri na druhej strane nevyužili v aktuálnej sezóne ani jednu z jedenástich presilových hier. Útočníci pália jednu šancu za druhou. To všetko sa musí rýchlo zmeniť.

Čím skôr, tým lepšie,“ zdôrazňuje center Cody Eakin. „Potrebujeme víťazstvá a potrebujeme ich hneď. Nechceme, aby sme potom museli naháňať stratu niekedy v období All-star prestávky či prestupového deadlinu. Potrebujeme sa vrátiť do hry čím skôr.“

zdroj: nhl.com

Najnovšie z klubu: Las Vegas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk