HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Klub tisíc má nových členov - v NHL si uctili Luonga a Keitha
zdroj: TASR/AP

Klub tisíc má nových členov - v NHL si uctili Luonga a Keitha

Udalosťou dnešnej noci v NHL bolo rozšírenie Klubu tisíc o dvoch nových členov. V oboch prípadoch ide o veľké mená s potenciálom na budúci vstup do Siene slávy.

Na Floride sa konala veľká sláva pri príležitosti tisíceho zápasu brankára Roberta Luonga. V jeho prípade sa to udialo priam symbolicky - v zápase proti jeho bývalému klubu Vancouver Canucks. Diváci v BB&T si však jubilanta neužili. Momentálne totiž pauzuje so zraneným kolenom a v bránke tak nastúpil jeho kolega Reimer.

"Je mi ľúto, že som nemohol nastúpiť," vyslovil sa Luongo. "Na druhej strane som však rád, že som mohol venovať svoju pozornosť milej slávnosti a nemusel som sa tak báť o koncentráciu na zápas. Určite by to bolo pre mňa náročné."

Luongo je iba jedným z troch brankárov, ktorí majú na svojom konte tisíc zápasov. Okrem neho sú to iba Martin Brodeur (1,266) a Patrick Roy (1,209). Na svojom konte má 471 víťazstiev. Rodák z Montrealu vstúpil do NHL v drese New Yorku Islanders, no už po jeho nováčikovskej sezóne ho vymenili v júni 2000 na Floridu.

"Som šťastný, že drvivú väčšinu kariéry som odchytal za Panthers a Canucks. Som preto veľmi rád, že táto slávnosť prebehla práve pred zápasom týchto dvoch klubov. Vďaka tomu to bolo extra špeciálne. Škoda, že až na pár chalanov už väčšinu tímu Canucks nepoznám."

V rámci spomienkového videa si diváci v hale pozreli vrcholné momenty Luongovej kariéry a spoločne si zakričali populárny pokrik: "Looouuu".

Luongo oficiálne dosiahol svoj tisíczápasový míľnik už 5. apríla pri víťazstve nad Bostonom 3:2. Panthers však v tom čase ešte bojovali o play-off a vedenie klubu tak požiadal, aby ceremónial pozdržali a zbytočne tak neoberali tím o koncentráciu. Momentálne pauzuje pre zranenie kolena, ktoré utrpel v úvodnom zápase sezóny proti Tampe Bay. 

zdroj: nhl.com

Svojho tisíckara majú aj v Chicagu. Duncan Keith si svoj trojciferný míľnik pripomenul pred zápasom, keď mu spoluhráči a predstavitelia klubu venovali špeciálny obraz a striebornú hokejku. V rámci predzápasovej rozcvičky navyše nastúpili všetci hráči Blackhawks s číslom 2 na chrbte.

Keitha draftovalo Chicago z 54. miesta v roku 2002. Všetkých tisíc zápasov odohral v drese Blackhawks a Jastrabom pomohol k trom Stanleyho pohárom. V roku 2010 získal Norrisovu trofej a v roku 2015 Conn Smythe Trophy.

Najnovšie z klubu: Chicago Blackhawks

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk