HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Barani nezrealizovali Lintnerovu víziu, z cenných skúseností však môžu vyťažiť neskôr
zdroj: Vladimír Chramazda

Barani nezrealizovali Lintnerovu víziu, z cenných skúseností však môžu vyťažiť neskôr

„Vlani som sa stavil s Janom Pardavým, že Bystrica postúpi. V tom čase však bola vo fáze rekonštrukcie tímu. Tento rok to už však podľa mňa vyjde. Skupina síce vyzerá hrozivo, ale verím, že Banská Bystrica bude tohtoročnou popoluškou Ligy majstrov a všetkých prekvapí,“ povedal nám v dánskej Kodani pár minút po žrebe základnej fázy Champions Hockey League šéf Pro-hokeja Richard Lintner.

Realita ukázala, že jeho postupové očakávania boli v konkurencii českej Plzne, švajčiarskeho Lugana a fínskeho obhajcu trofeje JYP Jyväskylä poriadne prehnané.

Slovenský majster vyťažil zo svojich šiestich medzinárodných vystúpení iba štyri body, keď porazil Lugano 5:2 a pri svojej derniére uchmatol aspoň bodík suverénovi H-skupiny z Plzne. V konečnom účtovaní tak skončili z pohľadu bodového zisku za Banskou Bystricou iba tri kluby – dánsky Aalborg, poľské Tychy a britský Cardiff.

„Vždy je dobré hrať proti silným súperom a sú to cenné skúsenosti,“
zdôraznil útočník „baranov“ Ján Sýkora. „Výsledky neboli podľa našich predstáv, ale myslím si, že to ešte v tejto sezóne zúžitkujeme.“Aj podľa jeho spoluhráča z útoku Tomáša Töröka môžu Banskobystričania v budúcnosti čerpať z vecí, ktoré im ukázali súboje proti popredným európskym tímom.

„Bola to pre nás skvelá skúsenosť. Mali sme za cieľ postúpiť a hoci sa to nepodarilo, odohrali sme pár dobrých zápasov a doma sme sa rozlúčili pekným výkonom. Chceli sme vyhrať, ale bohužiaľ sme iba remizovali. Snažili sme sa hrať jednoducho, dodržiavali sme systém a myslím si, že sme ich mohli poraziť. Chýbal kúsoček,
“ vyslovil sa strelec vyrovnávajúceho gólu na 1:1.

Slováci v súboji proti Plzni dvakrát prehrávali a dvakrát dokázali vyrovnať. Na víťazný gól Kodýtka z predĺženia už ale reagovať nemohli.

„Šance mali obe strany a oni mali viac šťastíčka. Bol to však dobrý zápas. Jazdilo sa a obe strany mali v obrane veľa mladých chalanov. Bolo to vyrovnané. Teraz však musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa opäť na ligu
,“ obrátil list útočník Ján Sýkora, pre ktorého mal súboj proti Plzni špeciálnu príchuť. V meste svetoznámeho piva strávil takmer tri sezóny. „Ja mám na Plzeň veľmi dobré spomienky. Ako mladý chlapec som tam dokonca hrával so Strakom a Vlasákom v jednej päťke. Zažil som tam pekné veci a na Plzeň preto nedám dopustiť. Škoda len, že som v tomto zápase nepremenil peknú šancu, ak by som strelil Plzni víťazný gól, tak by to bola taká čerešnička.“

Banská Bystrica - Plzeň (17.10.2018) (34 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Plzeň

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk