Dlhé série sú po piatku ešte dlhšie
zdroj: Vladimír Chramazda

Zápas trinásteho kola medzi Zvolenom a Liptovským Mikulášom predĺžil série oboch tímov. Zatiaľ čo domáci „rytieri“ mali radosť z ôsmeho triumfu v rade, hostí z Liptova rozhodne nepotešila siedma prehra.

Zo začiatku to pritom vyzeralo pre MHK 32 veľmi nádejne. Gólom Richarda Hunu sa ujali v závere prvej tretiny vedenia a to si držali až do 27. minúty.

„My sme do 39. minúty, keď padol druhý gól, boli vyrovnaným súperom, v niektorých fázach aj lepší. Hokej sa však hrá na góly a zápas sme si prehrali v závere druhej tretiny. Aj prvý gól sme inkasovali lacnejší. V tretej tretine sme si nejaké šance vytvorili, no naši obrancovia nevedeli trafiť priestor bránky,“
pustil sa do hodnotenia prehry 1:3 tréner hostí Anton Tomko.Strelili sme len jeden gól, nejde nám dať už dlhšie druhý a tým trpíme. Chýbali nám aj piati hráči základnej zostavy a pri takomto oklieštenom kádri je to citeľný zásah do zostavy."

Domáci sa napriek tomu dlho trápili. Zatiaľ čo v prvom vzájomnom zápase sezóny nastrieľali Mikulášu poltucet, tentoraz boli radi aj za polovičnú porciu.

„Vtedy nám padlo všetko, čo sme vyslali na bránku, teraz to bolo oveľa ťažšie. A s pribúdajúcou sezónou to bude už len náročnejšie, pretože tímy budú unavenejšie, no zároveň sa budú lepšie poznať,
“ upozornil útočník Michael Vandas, ktorého však potešilo predĺženie víťaznej série. „Každý o tom hovorí, ale verím, že sme ešte neskončili a tá séria bude čo najdlhšia.“

Zvolen - Liptovský Mikuláš (19.10) (57 obrázkov v galérii)

„Bol to naozaj ťažký zápas,“ pridal sa strelec tretieho gólu Zvolenčanov Milan Kytnár.Nešli nám nohy a dostávali sme sa do toho pomaly. Našťastie sme to zlomili gólmi. Som rád, že sme boli schopní skórovať a nájsť si cestu k víťazstvu. To je to najdôležitejšie, pretože potrebujeme každý bod.“

Príležitosť vo zvolenskej zostave dostal opäť 22-ročný útočník Marco Halama, ktorému našiel tréner Andrej Podkonický miesto v treťom útoku medzi Petrom Šišovským a Patrikom Lušňákom.

„S chalanmi sa mi hralo veľmi dobre. Nebol to však ľahký zápas,“ poznamenal M. Halama. „Hrali veľmi dobre, strelili prvý gól, dobre korčuľovali a napádali. Mali sme to preto veľmi ťažké, ale naštartoval nás prvý strelený gól. Začali sme lepšie korčuľovať i strieľať. Keď už sme to otočili na 3:1, tak sa nám hralo oveľa lepšie.“

„Pre nás veľmi ťažký zápas, prvá tretina bola vyrovnaná, hrali sme zložito, nestrieľali sme a dostali sa aj pod tlak. V druhej tretine sme zvýšili obrátky, vytvorili si šance a padli z nich aj góly. Liptovský Mikuláš bol neustále nebezpečný a som rád, že sme celý zápas zvládli za tri body
,“ dodal tréner HKM Podkonický.

Zvolenčania získajú ďalšiu šancu na natiahnutie víťaznej série v nedeľu na ľade Detvy, Liptáci skúsia ustrihnúť čiernu sériu v Spišskej Novej Vsi proti Trenčínu.