HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vojaci stúpajú tabuľkou, Liptáci sa potápajú ku dnu
zdroj: jäzva

Vojaci stúpajú tabuľkou, Liptáci sa potápajú ku dnu

V úplne odlišnej situácii sú po nedeľňajšom vzájomnom stretnutí štrnásteho kola Tipsport ligy hokejisti Liptovského Mikuláša a Trenčína. Vojaci sa po výhre 3:1 dostali už na štvrté miesto tabuľky. Zverenci trénera Oremusa zvíťazili štvrtý raz po sebe, počas tejto série inkasovali prvýkrát. „Domáci“ Liptáci hrajúci v Spišskej Novej Vsi prehrali po sľubnom úvode sezóny už ôsmy raz v rade. V tabuľke im patrí desiata priečka o skóre pred maďarskými účastníkmi našej najvyššej súťaže.

Na zápas v dočasnom exile Liptovského Mikuláša si našlo cestu dovedna 365 divákov. „Vedeli sme, čo nás čaká. Bolo to náročné, hralo sa v komornej atmosfére. Bol to zvláštny zápas, ale prišli sme si po tri body, to sa nám podarilo a preto odchádzame spokojní,“ povedal bezprostredne po zápase dvojgólový hrdina úradujúceho vicemajstra Peter Ölvecký.

Úvod sezóny bol pre Trenčín ako na hojdačke. Po štvrtej výhre v rade však vojaci stúpajú v tabuľke hore. „Zo začiatku to bolo také na striedačku, vyhrali sme a následne prehrali. Povedali sme si, že sa to musí skončiť. Aj v Poprade to bolo pre nás dôležité víťazstvo. Verili sme, že nás to nakopne. Odvtedy hráme lepšie, máme viac šťastia, zbierame body,“ vraví 33-ročný rodák z Nových Zámkov a tréner Oremus ho dopĺňa: „Každé víťazstvo poteší. Pribúdajú nám body do tabuľky a pohoda v kabíne je oveľa väčšia. Keď sa nám darí, treba víťaziť čo najdlhšie.“

Peter Oremus
Peter Oremus (foto: jäzva)

„Súper hral veľmi dobre, korčuľoval, jazdil po ľade, presadiť sa nebolo jednoduché. Potvrdili sme výhru s Banskou Bystricou, chceli sme byť úspešní a to sa nám podarilo. Je to práca chlapcov, ich výhra, kolektívny výkon a z toho sa tešíme,“ hodnotil duel niekdajší kouč Skalice či Košíc. Duklu však naďalej trápi veľká maródka v tíme. Po nedeli by sa k početnému lazaretu mohol pridať aj ďalší obranca. „Patrik Luža má nejaké problémy v hornej časti tela. Uvidíme, potrebuje vyšetrenie, určíme diagnózu. Starosta, Cebák a Bokroš sú dlhodobo mimo,“ dodal Oremus.

Liptáci síce dokázali v druhej tretine vyrovnať na priebežných 1:1 vďaka Uramovi, Trenčania však v tretej časti hry naklonili misky váh na svoju stranu. „Bol to už niekoľký zápas po sebe, v ktorom sme museli doháňať výsledok. A aj keď vyrovnáme, potom spravíme nejakú chybu, alebo dostaneme taký gól ako teraz. Trenčín potom zatvoril stredné pásmo a posúval puky zo svojej tretiny. Gól na 1:3 už bol vabank pri hre bez brankára,“ pripojil svoj pohľad na zápas obranca Tomáš Nádašdi.

S jedným gólom sa ťažko vyhráva. Posledné zápasy viac ako jeden presný zásah nedávame. Musíme na tom viac popracovať, sústrediť sa na zakončenie,“ našiel príčinu neúspešnej série 38-ročný zadák. A aká je nálada v kabíne po ôsmej prehre za sebou? „Nie je to jednoduché. Keď prehráte osem zápasov po sebe, nie je to dobré. S Trenčínom sme však odohrali celkom slušný duel. Od toho sa musíme odraziť a prelomiť túto nepriaznivú sériu. Ľahšie to už nebude, je to len na nás, aby sme to zlomili čo najskôr.“

Tomáš Nádašdi
Tomáš Nádašdi (foto: Magdaléna Nahálková)

Liptáci vyzvú tento týždeň postupne Detvu, Slovensko 20, Budapešť a Miškovec. A zverenci trénera Tomka by radi prelomili nepríjemnú sériu. „Nie je to o tom, akého súpera máme. Teraz už vedia korčuľovať všetci, nikto nie je ľahký súper. Náš program je nabitý, plus naše cestovanie, je toho dosť. Musíme sa s tým vysporiadať a uhrať konečne nejaké body,“ velí Tomáš Nádašdi.

Najnovšie z klubu: MHk 32 Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk