HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Derby pod Poľanou: Návrat fanklubov a potvrdenie formy lídra
zdroj: Vladimír Chramazda

Derby pod Poľanou: Návrat fanklubov a potvrdenie formy lídra

Po štyroch vydarených zápasoch korunovaných bodovými ziskami neuspeli hokejisti Detvy v posledných dvoch kolách proti Košiciam a Zvolenu. V oboch prípadoch sa tak márne pokúšali o historicky prvé víťazstvo a s obomi mužstvami z čela tabuľky majú negatívnu bilanciu 0-8.

„Prišiel k nám líder tabuľky a vedeli sme teda, čo nás čaká. Dali sme im však veľa presiloviek a Zvolen má veľkú kvalitu. My hráme lepšie, ak strelíme nejaké góly v prvej tretine a to sa nám nepodarilo,“ povzdychol si po prehre 2:5 obranca Detvy Peter Hraško, pre ktorého išlo o veľmi pikantný zápas. Do šatne „medveďov“ sa totiž presunul počas aktuálnej sezóny práve spod Pustého hradu. „Špecifické to bolo a v Detve je nás bývalých Zvolenčanov viac. Boli sme motivovaní a škoda, že to nevyšlo. Sme však tím bojovníkov a nevzdali sme to až do konca. Zlomili to presilovky, ale verím, že ak budeme hrať disciplinovanejšie, tak budeme víťaziť. Pri hre 5:5 sme totiž vyrovnaným súperom každému.“Podpoľanci začali veľmi zle. Po prvej tretine prehrávali 0:2 a v 35. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 0:4. Zverenci Josefa Turka sa však nevzdali, dvomi gólmi znížili a bojovnosť ukazovali až do záverečného klaksónu. A dokonca aj po jeho dozvuku a domáci kapitán Jozef Sládok si vyslúžil dodatočný desaťminútový trest.

„Emócie patria k hokeju a keď prehrávate, tak sa chcete v závere pripraviť na ďalší zápas. Zapáliť nejakú iskru,“
bránil svojho kapitána Hraško, no útočník Zvolena Lukáš Handlovský v tomto prípade taký zhovievavý nebol. „To už vyústilo z nemohúcnosti toho pána, všetci vieme, o koho ide. To je už jeho vec ako sa zachová, no so športom to nemá nič spoločné.“

Samotný zápas sa však Handlovskému hodnotil veľmi príjemne. Zvolen v ňom natiahol svoju víťaznú sériu na deväť zápasov a on sám obohatil svoje štatistiky o gól a asistenciu.

„Vedeli sme, že to nebude jednoduché. Detva hrá doma nátlakový hokej, má najmenšie klzisko v lige a od hráča si to vyžaduje rýchlejšie myslenie ako na našom väčšom ľade. Celkom sme si však s tým poradili a do možností sme ich púšťali len našimi zbytočnými vylúčeniami. Inak totiž veľa šancí nemali,
“ upozornil Handlovský, na ktorého nadviazal Michal Chovan. Bol to ťažký zápas, ale derby je vždy špecifické. Aj Detva podala dobrý výkon. Hrali dobre presilovky a škoda, že sme ich dostávali do hry vylúčeniami. Dôležité však je, že my sme tie svoje početné výhody využili.“Detva - Zvolen (21.10. Vladimír Chramazda) (37 obrázkov v galérii)

Gólom k víťazstvu v Detve prispel aj Patrik Lušňák. „Bol to náročný zápas, veď je to derby. Aj súper hral dobre do tela a šliapal až do konca. Bolo to teda dobré a určite tomu pomohla aj veľmi pekná atmosféra. Hralo sa mi preto dobre,“ skonštatoval spokojným hlasom 29-ročný krídelník, ktorý sa postupne dostáva do želanej formy. 

V kabíne máme veľkú pohodu a verím, že nám vydrží čo najdlhšie. Aj ja sám sa cítim teraz oveľa lepšie, ako v úvode sezóny. Príprava mi totiž vyšla, ale potom mi akoby odišli sily. Teraz som sa však do toho opäť dostal a nohy opäť fungujú.

O celkovo dobrý dojem z malého stredoslovenského derby sa postarali aj fanúšikovia oboch táborov, ktorí ukončili svoje bojkoty a v malej detvianskej hale vytvorili poriadne hlučnú atmosféru.

„Atmosféra bola dobrá a chcel by som sa poďakovať našim fanúšikom za výbornú kulisu. Počuli sme ich veľmi dobre a boli našim šiestym hráčom,“ vyslal slová vďaky do sektora fanúšikov HKM Lukáš Handlovský a Michal Chovan pridal: „Sme radi, pretože inak sa hrá, keď ľudia povzbudzujú. Hráči sa lepšie vyhecujú a má to iný náboj.“

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk