Hokej.sk Hokej.sk

Orpik a ďalší hráči Capitals sa pustili do biznisu s marihuanou
zdroj: TASR/AP

Orpik a ďalší hráči Capitals sa pustili do biznisu s marihuanou

V Kanade zlegalizovali rekreačné používanie marihuany a to samozrejme otvára nové obchodné možnosti. Hneď prvú vlnu nového biznisu zachytil obranca Washingtonu Capitals Brooks Orpik, ktorý v rozhovore pre Waashington Post prezradil, že začína podnikať v tejto oblasti.

"Áno, stal som sa investorom v spoločnosti, ktorá v Alberte pestuje a distribuuje marihuanu pre liečebné účely," potvrdil víťaz Stanleyho pohára. "Ak to pomôže ľuďom, ktorí boli odkázaní na opioidy a vráti ich to späť do života, tak som jednoznačne za."

Orpikova spoločnosť Aurora Cannabis vstúpila na burzu v New Yorku 23. októbra a podľa jeho vlastných slov sa tohto biznisu spoločne s ním zúčastňuje aj viacero ďalších hráčov Capitals.

NHL ostáva v súvislosti s marihuanou benevolentná. Hráčom v prípade pozitívneho testu nehrozia žiadne tresty či dištanc. Jediným opatrením je zaradenie hokejistu do podporného programu, ktorý realizuje NHL a hráčska asociácia NHLPA. Ak sa teda podarí tímu Washingtonu obhájiť titul, bude zrejme v šatni Capitals poriadne veselo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk