HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na ľade boj, v hľadisku rešpekt. Takto to vyzerá na súboji rivalov Bruins - Canadiens
zdroj:

Na ľade boj, v hľadisku rešpekt. Takto to vyzerá na súboji rivalov Bruins - Canadiens

Šport bez rivalít by nebol športom. Prakticky každý klub má svojho "obľúbeného" súpera, ktorého túži poraziť viac ako hocikoho iného.

Z pohľadu zámorskej NHL panujú takéto "sympatie" medzi viacerými dvojičkami, no jednou z tých najznámejších je tandem tímov Original Six Bostonu Bruins a Montrealu Canadiens. História súbojov dvoch z najúspešnejších klubov sveta je poriadne bohatá a fanúšikovia i hráči na oboch stranách vedia, že súboje medzi Bruins a Habs veru nie sú hocijakými súbojmi. 

Atmosféru veľkej zámorskej klasiky na svojej koži okúsil aj moderátor Marcel Forgáč z Fun rádia, ktorý nám už zo svojho zámorského tripu priniesol rozhovory s Tomášom Tatarom, Zdenom Chárom a Jaroslavom Halákom. Tentoraz nám ponúka fotoreport z atmosféry, ktorá vládla počas duelu Boston - Montreal. 

A hoci ide o súboj obrovských rivalov, v hľadisku vládol vzájomný rešpekt. Dokážete si predstaviť, že by u nás sedeli vedľa seba usmiati priaznivci Slovana a Košíc?


Pravda, nie každý sa dokáže rozhodnúť, ktorému z dvoch klasických klubov bude fandiť. Napríklad tento pár v tom rozhodne nemá jasno:

Dať súperovi najavo svoj názor sa dá aj prostredníctvom menovky na drese. Napríklad tento fanúšik Bostonu teda Montrealu rozhodne nepraje.

V Bostone nezabúdajú ani na hráčov, ktorí obliekali dres Bruins už pred rokmi, no odviedli tam kvalitné služby. Tak ako tento fanúšik, ktorý nezabudol na to, že góly "medveďov" strieľal aj súčasný GM slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Tento malý fanúšik si teda na Šatana v drese Bruins rozhodne nepamätá. Možno už v krátkom čase však bude okrem Haláka s Chárom tlieskajúcimi ručičkami povzbudzovať Petra Cehlárika či Mareka Bakoša.

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk