HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Necítime sa byť najhorším tímom ligy, zdôraznil Pozsgai po vyrabovaní Steel arény
zdroj: jäzva

Necítime sa byť najhorším tímom ligy, zdôraznil Pozsgai po vyrabovaní Steel arény

Kto by to bol čakal? Súper z Budapešti mal byť pre košických hokejistov po dvoch prehrách s Banskou Bystricou a Trenčínom ideálnym súperom pre nápravu pošramoteného sebavedomia. Posledný tím tabuľky však potvrdil status lovca favoritov a „medvede“ z hlavného mesta Maďarska si po majstrovi a vicemajstrovi pochutnali aj na ďalšom z favoritov na majstrovský titul. Ba čo viac, Košičanom uštedrili vôbec prvú osmičku v histórii Steel arény!

„Už v domácom zápase proti Košiciam sme mali blízko k zisku bodov a pricestovali sme sem s tým, že sa pokúsime získať stratené späť,“ pripomenul tréner MAC Gergely Majoross prvý vzájomný zápas, v ktorom prehrali jeho zverenci 1:2, hoci viedli ešte pár minút pred koncom zápasu. „Som rád, že sa nám to podarilo a vďačíme za to poctivému výkonu celého tímu. Samozrejme, mali sme aj kúsok šťastia. Nebolo to ľahké, pretože v obrane nám chýbali hráči na kľúčových postoch a v zostave sme mali až 6 hráčov do 21 rokov. Je to teda cenné víťazstvo.“Osmičku možno pred týmto zápasom čakali viacerí, no kto by bol povedal, že ju nastrieľa posledný tím ligy? Štyri tisícky divákov v Steel aréne nevychádzali z úžasu, až napokon skandovali „desať, desať“.

„Jasné, na osmičku sme asi nemysleli. Rovnako tak sme však do Košíc necestovali s tým, že tu prehráme,
“ zdôraznil kapitán MAC Tamás Pozsgai. „Práve naopak, verili sme v nejaký bodový zisk. Ukázalo sa, že je to vyrovnaná liga a stať sa môže hocičo.“

Hra Budapešti nebola ani zďaleka bezchybná. Akonáhle Košičania zatlačili, dokázali z toho vyťažiť gól a štyri presné zásahy nepredstavujú nejakú žalostnú vizitku. Miestami to však pôsobilo tak, že hrajú bezstarostný hokej bez brankára.

„To je hokej. Každá strela môže skončiť gólom
,“ pousmial sa Pozsgai v súvislosti s piatkovou streleckou ľahkosťou svojho tímu. „Niekedy máte šťastie a puky sa ku vám odrážajú, inokedy je to presne naopak. Teraz sme to potrebné šťastíčko mali. Odohrali sme dobrých 60 minút a výborným spôsobom nám vychádzali dorážky. V tomto zápase nám to napadalo a sme za to vďační. Hrali sme totiž proti výbornému súperovi.“

Košice - MAC Budapešť (2:11) (161 obrázkov v galérii)

Hokejisti z Budapešti potvrdili, že im zápasy proti silným súperom sedia. Kontry do otvorených obrán útočne hrajúcich súperov sú pre nich ako stvorené.

„Snažíme sa hrať rovnako proti každému, ale je prirodzené, že ak proti vám stojí nejaký tím z čela tabuľky, tak sa snažíme odovzdať na ľade ešte o nejaký ten kúsok navyše. Chcete ukázať, že na to máte. Stále však platí, že každý zápas je rovnako dôležitý a hrá sa v ňom o rovnaké tri body. Verím, že toto víťazstvo nás nakopne a teraz budeme víťaziť častejšie,“ pokračoval kapitán „medveďov“. 

Pri pohľade na strelecké koncerty, ktoré predviedli hokejisti MAC proti Banskej Bystrici, Trenčínu či Košiciam, je až zarážajúce, že ide o najhorší tím Tipsport ligy.

„My sa ani ako najhorší tím ligy necítime. Mali sme viacero zápasov, v ktorých sme mali víťazstvá na dosah ruky, no napokon nám bodíky ušli. Cítime však, že herne na súperov máme a som presvedčený o tom, že keď získame pár víťazstiev, tak sa to rozbehne a body budú pribúdať pravidelnejšie,“ zakončil sebavedomým tónom Tamás Pozsgai.

Najnovšie z klubu: Budapest MAC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk