HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice prelomili negatívnu sériu, v domácom šlágri rozdrvili Nitru
zdroj: jäzva

Košice prelomili negatívnu sériu, v domácom šlágri rozdrvili Nitru

Tipsport liga 2018/2019 - 20. kolo:

HC Košice - HK Nitra 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Góly: 7. Kafka (Netík, Galamboš), 16. Nagy (Šedivý, Brophey), 33. Kafka (Šedivý, Nagy), 46. Nagy (Haščák), 47. Netík, 54. Suja (Kafka, Pulli) - 57. Majdan (McCormack, Kerbashian). Rozhodovali: Novák, Staňo - Gegáň, Smrek, vylúčení: 8:5 na 2 min., navyše Koch (Koš.) 10 min. za napadn. hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 3696 divákov.

HC Košice: Habal - Pretnar, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, McDowell - Haščák, Brophey, Nagy - Netík, Suja, Kafka - Spilar, Galamboš, Šoltés - Hričina, Klíma, Petráš - Žitný

HK Nitra: Šimboch - Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Mir. Pupák, Rácz, Korím, A. Sloboda - Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Majdan - Fominych, Bortňák, Rapáč - Šiška, Richard, Čaládi

zdroj: huste.tv

Čestné buly medzi kapitánov Ladislava Nagya a Branislava Mezeia, odetých v špeciálnych dresoch, hodil urológ Ľubomír Lachváč, čím sa oba tímy symbolicky zapojili do už tradičnej akcie Movember. Zápas sa začal dvomi nevýraznými presilovkami domácich aj hostí, Košičania však vo svojej druhej početnej výhode išli do vedenia. Zmätok pred brankárom Šimbochom využil Kafka a otvoril skóre - 1:0. V 10. minúte mohlo byť 2:0, Šimboch však v ťažkej pozícii ležiac na ľade zmaril radosť Šoltésovi. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale prekvapiť obranu domácich sa im v prvej tretine nepodarilo ani počas ďalších dvoch presiloviek. Naopak, v 16. minúte v nej doplatili na chybu v strednom pásme, po ktorej sa k typickej strele dostal košický kapitán Nagy - 2:0.

Košičania postupne prevzali iniciatívu a ich ofenzívne akcie boli čoraz častejšie. Pomohli im k tomu aj viaceré presilovky. V 24. minúte mohol jednu z nich využiť Kafka, jeho strelu bez prípravy však Šimboch zmaril efektným zákrokom. V pokračujúcom oslabení hostí unikol Kerbashian, ale jeho nájazd zmaril brankár Habal. V 33. minúte to už košickému útočníkovi Kafkovi v presilovke vyšlo, na jeho strelu Šimboch nestačil - 3:0.

Stav 3:0 nebol pre hostí beznádejný, ale ich ofenzívne snahy končili bez nebezpečných zakončení. V tretej tretine Košičania definitívne rozhodli o svojom víťazstve. V 46. minúte Nagy upravil na 4:0 aj s prispením nitrianskych obrancov a o 44 sekúnd Netík zakončil svoj prienik gólom na 5:0. Domáci sa sústredili na udržanie čistého konta a hráčov Nitry do väčších šancí nepúšťali. Naopak, od 54. minúty bol stav už 6:0, keď únik dvoch proti jednému zakončil Suja. Habal napokon druhý shutout v sezóne nedosiahol, v 57. minúte Majdan prepasíroval puk za jeho chrbát.

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Hráči sa po piatkovej prehre s Budapešťou dobre pripravili na zápas. Tak, ako za tú prehru mohlo 22 hráčov, tak sa dnes 22 hráčov podieľalo na víťazstve. V rozhodujúcich momentoch nás podržal brankár Habal, ktorý mal dôležitý zákrok najmä počas našej presilovky. Až do konca sme potom hrali zodpovedne. Ďakujem hráčom za dnešný výkon a takisto aj divákom, ktorí po piatkovom výsledku prišli na štadión."

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: "V druhej tretine sme mali za stavu 2:0 vyložené šance, konkrétne Kerbashian či Lantoši. Tie sme, žiaľ, nepremenili. Keď dali domáci gól na 3:0, tak bolo vidieť, že sú už vo svojej koži. Štvrtému, piatemu a šiestemu gólu predchádzali hrubé individuálne chyby obrancov. V závere Juraj Majdan, ktorý k nám nedávno prišiel bez zápasovej praxe, ukázal, že sa oplatí bojovať až do konca."

Košice - Nitra (4.11) (193 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk