HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Majdana pritiahol pod Zobor agent Rapáč. Na oplátku má prihrávať jeho bratovi
zdroj: jäzva

Majdana pritiahol pod Zobor agent Rapáč. Na oplátku má prihrávať jeho bratovi

Nitrianski hokejisti pricestovali do Košíc v dobrej nálade, veď tri víťazstvá v rade ich posunuli do prvej šestky a pred úvodným buly cítili nepohodu „oceliarov“. Na ľade to však vyzeralo presne naopak. Domáci predviedli veľkú dravosť po zisku troch bodov, zatiaľ čo „corgoni“ zaostali za očakávaniami.

„Osobne si myslím, že sme boli nekoncentrovaní. Nezačali sme úplne zle, ale dostali sme góly a chýbalo správne sústredenie. Preto to pre nás dopadlo zle,“ zhodnotil hladkú prehru 1:6 útočník Juraj Majdan, ktorý obral v 57. minúte o čisté konto brankára Vladislava Habala.

„Viem, že ten gól už v podstate nič neznamenal, ale ja som vďačný za každý gól,
“ pousmial sa 27-ročný dubnický odchovanec. „Vrátil som sa totiž po dlhej dobe a navyše som bol vždy taký, že som si každý presný zásah užíval. Verím, že nás to pomôže nakopnúť do ďalšieho zápasu. Som presvedčený o tom, že mužstvo máme dobré, potrebujeme sa len sústrediť na detaily a dodržiavať veci, ktoré tréneri povedia. Ak sa budeme viac koncentrovať, tak budeme úspešní.

Juraj Majdan (3)


Na hre bývalého reprezentanta je badateľná silná chuť do hokeja. A bodaj by aj nie, veď na ľadových klziskách chýbal poriadne dlhý čas. V predošlej sezóne odohral osem zápasov za Poprad, no potom nasledovala dlhá pauza.

„Nebolo to príjemné a vnútorne ma to veľmi štvalo. Robil som však všetko preto, aby som sa vrátil. Pomáhala mi rodina i známi a som veľmi rád, že to už mám za sebou. Pripravoval som sa naozaj zodpovedne a chcel som byť pripravený,
“ pokračuje pre hokej.sk nezlomný útočník, ktorému zatiaľ vychádza návrat na jednotku. V piatich zápasoch v drese Nitry už stihol streliť tri góly a pridal k nim aj dve asistencie. „Mám aj trochu šťastia, ale pravdou je, že si návrat na ľad naozaj veľmi užívam.

Po dlhom hernom výpadku bolo pre Majdana najdôležitejšie dostať šancu. Tá sa mu najprv rysovala v klube, v ktorom absolvoval pred rokmi prechod z juniorského do mužského hokeja.

Ja som bol už prakticky dohodnutý s Litvínovom, ale potom sa tam vymenil manažér a celé to padlo.  Potom sa to nejako naťahovalo a bolo mi jasné, že top tímy na Slovensku sú plné. Kluby mali navyše obavy o môj stav a nevedeli, ako som na tom po tej dlhej prestávke. Som preto vďačný za to, že sa mi ozval Rišo Rapáč, ktorý sa teraz venuje práci agenta a posunul ma do Nitry. Naozaj si to cením a na oplátku sa snažím čapovať na góly jeho bratovi Braňovi,“ podotkol s úsmevom J. Majdan.

Juraj MajdanHovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré a aj dlhá zdravotná pauza predstavovala pre majstra Česka z roku 2015 dôležitú životnú skúsenosť.

„Je to tak, teraz už budem z pohľadu správania sa ku svojmu telu múdrejší. S tým zranením som hral aj v Poprade a zbytočne som si to tým skomplikoval. Už po nejakom štvrtom, piatom zápase som chcel skončiť a pustiť sa do liečby, ale stále mi tam hovorili, aby som hral ďalej. A tým som si to zranenie zhoršil ešte viac a celá rekonvalescencia sa natiahla oveľa viac. Do budúcnosti budem v tomto smere rozumnejší. Teraz som však šťastný, že som späť,“
dodal pre hokej.sk útočník Nitry Juraj Majdan.

Košice - Nitra (4.11) (193 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk