HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Detve ako na hojdačke, po streleckej dráme sa teší Budapešť
zdroj: jäzva

V Detve ako na hojdačke, po streleckej dráme sa teší Budapešť

Tipsport liga 2018/2019 - 21. kolo:

HC 07 Detva - MAC Újbuda 4:5 (0:3, 3:2, 1:0)
Góly: 22. Tibenský (Chovan), 23. Gašpar (Ďaloga, Fekiač), 27. Fekiač (Ďaloga, Gašpar), 48. Fekiač (Gašpar) – 11. Langkow (Orban), 15. Nagy (Pozsgai), 18. Langkow (Orban, Bodó), 34. Bodó (Langkow, Orban), 38. Dudás (Bodó, Langkow). Rozhodovali: Lokšík, Stano - Šefčík, Rojík, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 543 divákov

HC 07 Detva: Petrík (21. Riečický) – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Král – Ščurko, Murček, Puliš - Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Chovan, Žilka – Giľák, Valent, Surový

MAC Budapešť: Rajna – Vokla, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szigeti – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Szabad, Nagy, Terbócs – Odnoga, Majoross, Kreisz

zdroj: huste.tv

Úvod tretiny bol vyrovnaný a už v 2. minúte mohol Hraško delovkou dostať domácich do vedenia, puk však skončil v lapačke pozorného Rajnu. Hra bola vyrovnaná, puk lietal zo strany na stranu, ale bez väčších streleckých príležitostí na oboch stranách. V 7. minúte mohol otvoriť skóre Brown, ale ani jeho strela sa gólom neskončila. Detvania mali na hokejkách viac dobrých gólových príležitostí, ale brankára hostí sa im prekonať nepodarilo. V 11. minúte otvoril skóre v spornej situácii Langkow, čo potvrdil až videorozhodca. Od týchto chvíľ prevzali réžiu hry hostia. Vyrovnanie mal na hokejke Ščurko, ale trafil len pravú žrď Rajnovej bránky. V 15. minúte sa hostia dostali do prečíslenia pri avizovanom treste domácich a Nagy poľahky zvýšil. V závere tretiny bol na trestnej lavici domáci Ščurko, čo hostia potrestali a Langkow druhým gólom v zápase zvýšil na rozdiel troch gólov.

Od úvodu druhej tretiny nastúpil do detvianskej brány Riečický a domáci začali ako vymenení. Z úvodného tlaku vyťažili hneď v 22. minúte, keď na 1:3 znížil Tibenský. Vzápätí mohol streliť ďalší gól Ščurko po prihrávke Puliša, ale pred Rajnom puk tesne minul. Obrovskú chybu v obrane MAC využil Ďaloga, prihrávkou našiel osamoteného Gašpara a ten strelou do odkrytej brány znížil na 2:3. Ďalší gól padol v 27. minúte po ukážkovej kombinácii druhého detvianskeho útoku, keď sa puk po prihávkach Gašpara a Ďalogu dostal až k V. Fekiačovi a ten strelou z úrovne kruhov vyrovnal na 3:3. Obrovskú príležitosť na ďalší gól mala Detva v oslabení po vylúčení Kukleva, ale v situácii troch proti jednému V. Fekiač tesne minul bránku MAC. Hostia presilovú hru využili a v 34. minúte Bodó upravil na 4:3 z pohľadu MAC. Ďalší nebezpečný strelecký pokus na Riečického vyslal Klempa, ale brankár ho ramenom pohotovo zneškodnil. Vyrovnať mohol Fekiač v 27. minúte, keď v presilovej hre Detvy namieril z pravého kruhu do odkrytého horného rohu Rajnovej bránky, brankár sa však vyznamenal a puk efektne schoval v lapačke. Na opačnej strane sa dostal k puku osamotený Dudás, ktorý strelou od brvna ponad rameno Riečického pridal piaty zásah. Obrovskú príležitosť na zníženie nepriaznivého skóre mal na hokejke Gašpar, ale jeho strela z prvej po prihrávke Fekiača skončila len na zadnom mantineli.

Zníženie mal hneď v úvodnej minúte tretej tretiny na hokejke Murček, ale šikovnú zadovku Ščurka zblízka minul. Vzápätí neuspel ani Gašpar, ktorý zblízka prestrelil Rajnovu bránku. V ďalšej veľkej príležitosti sa ocitol Surový po prihrávke Valenta, ale na puk nedočiahol. Vytúženého gólu sa domáci dočkali pri obojstrannom vylúčení po šarvátke Sládka so Szabadom a V. Fekiač druhým gólom v zápase znížil na 4:5. Ďalší gól mohol pridať Chovan, ale Rajna jeho strelu z prvej vyrazil. Nevyrovnal ani Murček, ktorého umiestnenú strelu po prihrávke Ščurka zneškodnil lapačkou Rajna. Domáci v závere neúnavne dobýjali bránku súpera, ale kvôli výborne chytajúcemu Rajnovi sa im vyrovnať nepodarilo. Pokúšali sa o to aj v hre bez brankára, ale gól to neprinieslo.

Josef Turek, tréner Detvy: "Začali sme dobre, boli sme zo začiatku lepší tím, ale dostali sme, žiaľ, lacný gól, ktorý určil smer zápasu. Aj napriek tomu, že sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Prvú tretinu sme prehrali 0:3, som rád, že sme sa dokázali vrátiť, vyrovnať na 3:3, ale zo situácie troch proti jednému sme mali dať štvrtý gól. Nedali sme a vzápätí sme inkasovali. Potom sme dostali ďalší do šatne, čo bola škoda, pretože sme to mali udržať aspoň o jeden gól. V poslednej fáze sme zase tlačili, tlačili, znížili sme, volalo to po vyrovnaní, ale niekoľkokrát sme netrafili prázdnu bránku, čo rozhodlo."

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: "Dobre sme začali, strelili sme prvý gól a vyhrali sme prvú tretinu. Druhú začal lepšie súper, boli veľmi silní, vyrovnali a my sme sa potrebovali vrátiť späť do zápasu. Bol to veľmi hektický súboj, päť, šesť minút bol lepší súper, potom sa to otočilo a bolo to tak počas celého duelu. Bol to veľký boj. Myslím si, že sme lepšie bránili, podržal nás brankár, čo nám prinieslo víťazstvo. Bol to pre nás veľmi náročný zápas, pretože až sedem hráčov sme mali počas prestávky v reprezentácii, päť v reprezentácii do 20 rokov a bolo náročné ich teraz spojiť. Prišli sme len so šiestimi obrancami, ďalší sa zranil v prvej tretine, máme veľa mladých hokejistov, ako aj hráčov, pre ktorých je toto prvá profesionálna sezóna. Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť."

Najnovšie z klubu: Budapest MAC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk