HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Debakel Žiliny odvrátil Mikoláš i uspokojený Zvolen
zdroj: foto jäzva

Debakel Žiliny odvrátil Mikoláš i uspokojený Zvolen

O výhre lídra súťaže na ľade poslednej Žiliny nebolo ani chvíľu najmenších pochýb. Domáci pôsobili od úvodných sekúnd, akoby sa stretli prvý raz v šatni pred zápasom a „rytieri“ im zasadili už v prvej tretine štyri gólové údery, ktoré ich nasmerovali k trom bodom.


Pár divákov po štvrtom góle Zvolena 23 sekúnd pred prvou sirénou začalo posmešne skandovať „desať, desať“, ďalší to na žilinskom zimáku vzdali už po prvej dvadsaťminútovke a z hľadiska sa vytratili domov. Hlásateľ ich síce vyzýval, nech to vydržia a podporia svoj tím v ďalších dvoch častiach, ale „vlci“ by skôr ako povzbudenie divákov, potrebovali pomoc psychológov. Zverencom trénera Pavla Paukovčeka sa nie prvý raz v sezóne stalo, že v úvodnej minúte vyrobili buď faul, po ktorom ponúkli súperovi presilovku, alebo slabým dôrazom pomohli hosťom do vedenia.

Zvolenčan Michael Vandas sa v 17. sekunde ani poriadne na gól nenarobil. Nakorčuľoval si z pravej strany bez problémov pred Tomáša Fučíka a počkal si kým český nováčik medzi tromi žilinskými žrďami urobí pohyb, ktorým mu odkryje priestor na umiestnenie puku. Skúsene ho poslal pomedzi betóny a gólom odštartoval kanonádu Zvolena. Druhý gól hostí zase prišiel v 10. minúte po tom, čo sa Balej a Piegl nedohodli, kto z nich z nebezpečného územia pred bránou uprace puk a Zuzin ho bez váhania poslal do siete.

Jakub Ručkay


„Mali by sme sa na úvody zápas lepšie pripraviť. Sme profesionáli, a toto by sa nám nemalo stávať, najmä so súperom, akým je Zvolen. Tréner nám to dal po prvej tretine v šatni aj pocítiť. Od druhej tretiny sme sa trochu spamätali, začali sme kombinovať, strieľať a mali sme aj šance na nejaké dva – tri góly. Treba však pogratulovať Zvolenu, bol jasne lepší a zaslúžene vyhral,“ povedal na margo zbabranej prvej dvadsaťminútovky útočník Jakub Ručkay.

Bol jediným, kto sa spomedzi domácich zapísal do listiny strelcov, ale bolo to až necelých 11 minút pred koncom a za stavu 0:5. Exžilinskému gólmanovi Tomášovi Tomekovi mohol zrušiť čisté konto aj skôr, ale trestné strieľanie za podrazenie od Ulrycha pri nájazde na zvolenskú bránu zakončil zle a jediné, čo musel loviť Tomek, bola Ručkayova hokejka, ktorú v jeho výstroji zabudol pri pokuse žilinský útočník. „Z prehry sa musíme veľmi rýchlo spamätať a hodiť ju za hlavu. Dať si iba ľahkú posilňovňu, čo najlepšie zregenerovať a pripraviť sa na Detvu, ktorá je naším najbližším súperom. Ďalšie body nám už nesmú ujsť,“ dodal pre hokej.sk Jakub Ručkay.

Veru nesmú, ak chcú Žilinčania okupovať iné priečky, ako posledné a dostať sa do play off. Súťaž sa už začína totiž lámať pomaly na polovicu, rozdiely v tabuľke sa zvýrazňujú a ak „vlci“ nechcú, aby im súperi prenechali koncové svetlo a ušli do diaľky, musia sa spamätať. „Nemôžeme sa sústrediť iba na zápasy s tabuľkovými susedmi, musíme zabrať v každom stretnutí. Súťaž je vyrovnaná, hoci niektoré tímy získali od nás odstup, ale dá sa uspieť s každým. Chce to však aj podať lepší výkon, ako sme podali proti výborne hrajúcemu Zvolenu,“ povedal brankár Maroš Mikoláš, ktorý od druhej tretiny nastúpil do žilinskej brány. Aj jeho hráči lídra tabuľky, podobne ako predchodcu Fučíka, prekonali hneď prvou strelou na bránu. Mikoláš však potom pomohol dobrým výkonom k tomu, aby skóre na strane hostí už nenarastalo. 

1W5A9000 Zuzin


Čo povedať k výkonu Zvolena? Na tri body sa pod Dubňom narobili jeho hráči iba do polovice zápasu, potom už hral tím Andreja Podkonického v slabšom tempe a zápas si užíval. Výborne zahrala tretia formácia Zvolenčanov Zuzin – Kytnár – Michal Chovan, keď si každý z nich pripísal v dueli po góle a Zuzin s Chovanom aj po asistencii. „Zápas nebol taký jednoznačný, ako hovorí výsledok. Prvá tretina však rozhodla o našom víťazstve. Potom sa už ťažko dostávalo do zápasu, ktorému jednak chýbala kulisa, jednak sa nehral nejaký pekný hokej. Po psychickej stránke sú takéto duely najhoršie, výsledkovo však dopadol pre nás dobre,“ prezradil krídelník Peter Zuzin.

Zvolenčania po výbornej dvadsaťminútovke herne preradili na nižší stupeň, čo sa im nestalo po prvý raz v sezóne. „Mávame takéto výpadky častejšie, musíme na tom popracovať, aby sme nehrali dobre iba prvú a tretiu tretinu. Na druhej strane, výsledkovo sa nám darí, takže neviem, či to treba až tak riešiť,“ dodal s úsmevom zvolenský útočník.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk