HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Červenkovi odhalili pľúcnu embóliu, nezahrá si minimálne tri mesiace
zdroj: jäzva

Červenkovi odhalili pľúcnu embóliu, nezahrá si minimálne tri mesiace

Český hokejový reprezentant Roman Červenka bude nútene pauzovať minimálne tri mesiace. Lekári mu na začiatku novembra po návrate z akcie národného tímu do švajčiarskeho klubu ZSC Lions odhalili pľúcnu embóliu.

"Som pod starostlivým dohľadom lekárov, takže by mi nemalo nič hroziť. Ale sranda to nie je, to je mi jasné," povedal 32-ročný Červenka v rozhovore pre český denník Sport. Lieči sa dva týždne, aspoň ďalších desať sa ešte bude a ak všetko pôjde podľa plánu, bude sa môcť potom pripravovať na návrat do zostavy.

Zdravotné problémy ho trápili už dlhšie. "Mal som zo seba zvláštny pocit už veľa týždňov dozadu. Vedel som, že je niečo zle, ale nevedel som, čo. Necítil som sa vôbec dobre. Pripadal som si skoro ako nešportovec. Hrozne rýchlo som bol zadýchaný. Po repre pauze začiatkom novembra som sa vrátil do Švajčiarska a tam sa mi priťažilo. Poslali ma na krv a tam zistili, že to nie je dobré. Diagnostikovali mi aj zápal na pľúcnej stene, tam už ma to začalo bolieť strašne," vysvetlil Červenka.

Pľúcna trombóza u neho pravdepodobne vznikla ako následok predchádzajúceho zranenia lýtka. Červenka si v tejto sezóne za Zürich Lions pripísal v lige 9 bodov (1+8) v 12 dueloch.

Odporúčame

ProFutbal.sk