Hokej.sk Hokej.sk

Líšky cítia majstrovský hlad Šarišaniek. Kožu však lacno nepredajú
zdroj: foto jäzva

Líšky cítia majstrovský hlad Šarišaniek. Kožu však lacno nepredajú

Po odchode majstrovského ŠKP Bratislava do kadetskej súťaže bolo už pred štartom ženskej ligy jasné, že o titul si to rozdajú východniarky. Pri všetkej úcte k zvyšným trom účastníckym družstvám súťaže, kluby Šarišanka Prešov a Popradské líšky sú kvalitatívne niekde úplne inde.

Práve ich vzájomné zápasy tak pútajú najväčšiu pozornosť. Po troch odohraných derby vyznieva bilancia o čosi priaznivejšie pre hokejistky spod Tatier, pričom zaujímavé je, že domáci tím ešte neuspel ani raz. Pravda, Prešovčanky skutočnú výhodu domáceho ľadu nemajú, nakoľko svoje zápasy hrávajú v tréningovej hale košickej Steel arény. A tá zatiaľ zjavne vyhovuje o čosi viac Popradčankám.


„Neviem čím to je, ale nám asi vyhovuje toto menšie ihrisko. Prešov má viac technických hráčok a my skôr bojujeme. Na užšom klzisku sa teda vieme lepšie presadiť našimi zbraňami,“ zamyslela sa kapitánka „líšok“ Anna Džurňáková po tom, či vyhrali Popradčanky v Košiciach aj v druhom súboji proti Šarišanke. V tom prvom uspeli 2:1 po samostatných nájazdoch, doma prehrali 0:2 a do tretice vyhrali 3:1. Poprad tak vedie ligovú tabuľku s trojbodovým náskokom.

„Je to cenné víťazstvo, pretože sme si dokázali, že s nimi vieme víťaziť. Bol to však taký taktický a ubojovaný zápas. Čaká nás ešte veľa práce, aby sme si mohli v takýchto ťažších zápasoch užiť aj krajšie kombinácie,“
pokračovala Džurňáková.

Šarišanky prestrieľali svoje rivalky v pomere 29:25 a po góle Alexandry Čorňákovej dokonca viedli. Potom však prenechali gólovú aktivitu hosťujúcim hráčkam.


„Slabo sme korčuľovali a chýbala nám streľba. To nám prehralo zápas,
“ zdôraznila obrankyňa Šarišanky Patrície Mária Dzurinová.

Na slabej prešovskej efektivite sa určite podpísalo aj dlhodobé zranenie najproduktívnejšej hráčky Petry Jurčovej, ktorá nazbierala v siedmich zápasoch 34 kanadských bodov (16+18).

Peťa určite chýba, ale hlavne sme končili všetky naše akcie v rohoch a netlačili sme sa do bránky,“ upozornila 20-ročná obrankyňa, ktorá sa do hry v zápase proti Popradu zapojila až počas druhej tretiny. „Skôr som nestíhala, pretože som hrala florbalovú extraligu za Michalovce. Bolo to veľmi náročné. Hlavne po kondičnej stránke. Cítila som, že v tomto druhom zápase mi už nohy nefungovali tak dobre ako na florbale.“

Z víťazstva sa multitalentovaná športovkyňa netešila ani na florbale. V drese Eastern Wings Michalovce stála na strane porazených v derby proti Spišskej Novej Vsi (6:12). Zemplínčankám však pomohla aspoň dvomi gólmi a hneď po rýchlej sprche zamierila z Michaloviec do Košíc. Tam prišla druhá prehra a na jazyk sa preto natíska otázka, či jej tá námaha stála za to. „Ale určite sa to oplatilo. Chcela som babám trochu pomôcť a škoda, že nám to nevyšlo. S Popradom sú to však vždy vyrovnané derby zápasy. Dvakrát to vyšlo im, raz nám a ja verím, že im to najbližšie opäť vrátime.“

Šarišanka Prešov - Popradské líšky (26.11.) (96 obrázkov v galérii)

Aj samotným Popradčankám je jasné, že to v ďalšom priebehu sezóny nebudú mať so Šarišankami vôbec ľahké. Prešovčanky totiž prehrali tri finálové série v rade.

„Určite sú hladnejšie po titule, ale majsterkami chceme byť aj my. Určite im to nedáme zadarmo,“
pousmiala sa Anna Džurňáková, podľa ktorej nemôžu mať „líšky“ iný cieľ, než zlatú medailu. „Cieľ je samozrejme jasný. Chceme sa dostať do finále a potom zabojovať o titul. Poviem úprimne, myslím si, že Prešov má o čosi lepší tím. Ukazuje sa však, že ak zabojujeme, tak ho dokážeme porážať.“Popradský tím ukrýva kvalitu, no jeho slabinou je slabšia kompaktnosť. V tíme pôsobí hneď niekoľko legionárok z Poľska a to komplikuje spoločný tréningový proces.

Áno, máme tu poľské hráčky, máme mladé dievčatá. Stále sa iba zohrávame a chýbajú nám kompaktnejšie tréningy. Veľa hráčok totiž dochádza,“ zamyslela sa 35-ročná hokejová mamička, ktorá je s bilanciou 12 gólov a 10 asistencií v 9 zápasoch najproduktívnejšou hráčkou Popradu. „Niektoré baby sa určite chytajú a verím, že budú napredovať. Potenciál tu určite je a verím, že v Poprade vyrastú ďalšie kanonierky.“

A ako vníma skúsená útočníčka vývoj v slovenskom ženskom hokeji?

„Ak to môžem porovnať s predošlými rokmi, tak náš ženský hokej stagnuje, resp. ide dole z kopca. Škoda, že ligu opustila Bratislava, pre nás to boli lákavé a cenné zápasy. Rozhodli sa však hrať medzi kadetmi a my s tým nič nenarobíme. K reprezentácii prišla americká trénerka Jenny Potterová, no tá prišla a už tu nie je. Osobne ma tak teší aspoň to, že liga je trochu vyrovnanejšia a už tu nie je toľko výsledkov cez 20 gólov.
To je fajn, pretože máme lepšie zápasy aj počas základnej časti. Takto nemusíme čakať na vyrovnané stretnutia až na play-off. Všetko však nasvedčuje tomu, že si to vo finále rozdáme s Prešovom a musíme sa pripraviť tak, aby sme to zvládli,“ dodala pre hokej.sk kapitánka Popradských líšok Anna Džurňáková.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŽHK 2000 Šarišanka Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Extraliga Ženy

Pozri viac

ProFutbal.sk