Šláger kola v Dubnici, humenské Levi si brúsia zuby na Skalicu
zdroj: jäzva

St. Nicolaus prvá hokejová liga dnes pokračuje piatimi zápasmi 22. kola. Ťahákom je súboj v Dubnici, kde privíta piaty tím tabuľky druhý Martin.

Zápas kola: Dubnica - Martin

Favorit kola: Spišská Nová Ves

Čierny kôň kola: Humenné

Otázka kola: Revanšuje sa Martin za domácu prehru s Bratislavou na dubnickom ľade?

HKM Humenné - HK Skalica - 17.30 h

Humenské "levi" by sa radi po dvoch prehrách s Dubnicou a Topoľčanmi vrátili späť na víťaznú vlnu. Chuť po prehre 0:4 v Spišskej Novej Vsi si však chce napraviť aj Skalica. Prvý vzájomný zápas priniesol veľmi atraktívnu prestrelku, v ktorej uspeli gólom Vaškoviča 6:5 po predĺžení Záhoráci. Dokážu im to východniari vrátiť a okresajú tak súčasnú dvanásťbodovú stratu na Skalicu?

Náš tip: 1X

MHK Dubnica - HK Martin - 18.00 h

Súboj dvoch tímov z prvej päťky sľubuje dramatickú zápletku. Dubnica nasadla na remízovú vlnu a po víťazstve na nájazdy proti Humennému podľahla v predĺžení v Považskej Bystrici. Martin naposledy prekvapivo podľahol na domácom ľade Bratislave 1:4, keď si jeho strelci nedokázali poradiť s brankárom Vlastimilom Lakosilom. V prvom vzájomnom súboji vyhrali Turčania hladko 6:2, teraz to budú mať ťažšie.

Náš tip: X

HC Prešov - HK Trnava - 18.00 h

Prešovčania ťahajú osemzápasovú čiernu sériu a pochmúrnu náladu navyše prehĺbila tragická smrť Kristiána Luntera. Šarišania pôsobiaci vo Zvolene určite zabojujú za svojho kamaráta, no bude to stačiť na Trnavu, ktorá má v tabuľke o osem bodov viac a v posledných dvoch kolách bodovala naplno proti Spišskej Novej Vsi a béčku Zámkov? V prvom vzájomnom stretnutí vyhrali Gladiátori len tesne 3:2.

Náš tip: X2

HC Topoľčany - HK 95 Považská Bystrica - 18.00 h

Žochári vlastnia v tabuľke o 15 bodov viac ako Panteri a favorit je teda jasný. Topoľčany potvrdili stabilnú formu víťazstvom 6:3 v Humennom, zle však nehrajú ani Považania. Z posledných šiestich kôl vyťažili päť víťazstiev. Naposledy navyše predviedli obrat z 1:3 na 4:3 proti Dubnici. Vyrovnané to bolo aj v prvom vzájomnom zápase, ktorý rozhodol v prospech Topoľčian gól Kováčika v predĺžení.

Náš tip: 1

MHC Nové Zámky B - HK Spišská Nová Ves - 18.30 h

Tak ako to v prípade zápasov novozámockého béčka býva, v tomto prípade by malo ísť o jednoznačnú záležitosť hostí. Obzvlášť, ak Spišiaci vyhrali v poslednom kole nad Skalicou hladko 4:0.