HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Stretnutia tímov z prvej päťky v Dubnici i Topoľčanoch
zdroj: foto jäzva

Stretnutia tímov z prvej päťky v Dubnici i Topoľčanoch

St. Nicolaus prvá hokejová liga má dnes na programe šesť stretnutí 23. kola. Hlavnú pozornosť priťahujú stretnutia v Dubnici a Topoľčanoch, kde na seba narazia tímy z prvej päťky.

Zápas kola: Topoľčany - Martin

Favorit kola: Skalica

Čierny kôň kola: Prešov

Otázka kola: Zaokrúhlia Michalovce víťaznú sériu na desať zápasov?

HK Skalica - MHC Nové Zámky B - 17.00 h

K tomuto zápasu netreba písať nič. Dvojciferné víťazstvo Skalice musí byť samozrejmosťou, padne aj dvadsiatka?

Náš tip: 1 s hendikepom 10

MHK Humenné - HK 95 Považská Bystrica - 17.30 h

Tabuľkových susedov delia iba tri bodíky a Považania majú navyše zápas k dobru. Humenné uspelo v oboch vzájomných zápasoch, no doma sa tak stalo až po predĺžení (3:2). Vonku potom vyhrali "levi" presvedčivo 7:1. Nielen preto veríme aj do tretice tímu Milana Staša. Ten síce prehral trikrát v rade, no dvakrát získal aspoň bod (v stredu ho uchmatol silnej Skalici). Na formu sa nemôžu sťažovať ani "panteri", ktorí uspeli v piatich z ostatných siedmich duelov.

Náš tip: 1

HC Osmos Bratislava - HK Trnava - 18.00 h

Bratislava prišla prehrou s Michalovcami o trojzápasovú víťaznú sériu. Teraz však pricestuje do hlavného mesta súper z iného súdka a body by mali ostať doma. Trnava vyhrala trikrát v rade, no za sebou má šnúru stretnutí proti súperom z nižších poschodí tabuľky. V oboch tohtosezónnych meraniach síl uspeli hokejisti Osmosu (5:3 a 2:1).

Náš tip: 1

MHK Dubnica - HK Dukla Ingema Michalovce - 18.00 h

Piatu Dubnicu a prvé Michalovce delí priepastných 19 bodov. Dukla je na tom výrazne lepšie po všetkých stránkach a uspela aj v oboch vzájomných zápasoch (3:0 a 3:2). Dubnica prehrala v posledných dvoch kolách s Považskou Bystricou a Martinom, "líšky" ťahajú deväťzápasovú víťaznú sériu. 

Náš tip: 2

HC Prešov - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Obaja súperi sa nachádzajú mimo play-off pozícií, no Prešov získal iba osem bodov a na Spišiakov stráca 22 bodov. "Koňare" už však jedno tohtosezónne derby vyhrali, keď zvíťazili dokonca na Spiši 4:3 po predĺžení. Teraz ťahajú Šarišania deväťzápasovú sériu prehier, zatiaľ čo "Novejša" vyhrala posledné dve stretnutia proti Skalici a Zámkom s celkovým skóre 14:1.

Náš tip: 2

HC Topoľčany - HK Martin - 18.00 h

To najlepšie na koniec. Tretie Topoľčany hostia druhý Martin, na ktorý strácajú šesť bodov. "Žochári" zdolali v posledných dvoch kolách Humenné i Považskú Bystricu, Turčania si napravili chuť po prehre s Bratislavou tesným víťazstvom v Dubnici. V oboch vzájomných dueloch vyhrali Martinčania (2:1 a 4:1). V priamom súboji sa stretnú dva tímy s najlepšou hrou v oslabení. Topoľčany ubránili 90,7% početných nevýhod, Martin 90%.

Náš tip: X2

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk