Maródkou bombardovaná Dukla dopláca na strelecké suchoty
zdroj: foto jäzva

Tomáš Starosta, Tomáš Bokroš, Peter Frühauf, Juraj Cebák, Mário Bližňák, Peter Ölvecký, Jiří Gula či Michal Hlinka. Tieto a ešte aj viaceré ďalšie mená momentálne chýbajú trénerovi Dukly Petrovi Oremusovi. Maródka výrazným spôsobom oklieštila súčasnú trenčiansku a aby toho nebolo málo, nedeľňajší zápas v Košiciach sledoval iba zo striedačky aj zdravý útočník Marek Hecl.

Dôvod jeho absencie v zostave bol pritom veľmi kuriózny. Z klubového autobusa totiž vystúpil pred Steel arénou bez batožiny. „Neviem ako sa to mohlo stať. Celý zápas som nad tým premýšľal, ale fakt neviem. Nikdy predtým sa mi ešte niečo také nestalo a mrzí ma, že som nemohol pomôcť chalanom,“ kajal sa po prehre 0:4 dvadsaťročný krídelník, ktorý by sa Trenčanom na ľade určite zišiel. S bilanciou 8 gólov a 6 asistencií je totiž tretím najproduktívnejším hráčom svojho tímu.

Práve góly sú v tejto sezóne veľkým problémom vicemajstra. Dukla ich nastrieľala v 30 zápasoch iba 66 a v tomto smere je vôbec najhorším tímom Tipsport ligy.

„Ťažko povedať, či na nás spadla nejaká deka. Spod nej nás však dostanú iba góly a víťazstvá. Chcelo by to aj nejaký škaredý gólik, ktorý by nám pomohol,
“ volá po oživení produktivity útočník Peter Sojčík.

Košice - Trenčín (2.12) (156 obrázkov v galérii)

Najjednoduchšou výhovorkou trenčianskeho tímu by mohla byť spomínaná maródka. Pod Čákovým hradom však nezvyknú plakať: „Absencií je dosť, ale my sa na to nemôžeme pozerať. Snažíme sa vyhrať každý zápas a musíme si poradiť aj bez zranených chalanov,“ uvedomuje si 32-ročný center.

V Košiciach vydržal absenciami bombardovaný tím držať krok iba jednu tretinu. V tej prvej dokonca domácich prestrieľal a vyzeralo to tak, že „oceliari“ budú mať čo robiť, aby našli cestu k trom bodom.

Pre nás to bol ťažký zápas. Potvrdili sme si, že ak hráme disciplinovane, tak môžeme hrať s každým. Darilo sa nám to však iba prvých dvadsať minút. Dobre sme tam narúšať ich akcie v strednom pásme a čakali sme na svoje šance. Pár ich tam bolo, ale nevyužili sme ich a dvadsať dobrých minút je na body z Košíc málo,“ zamyslel sa Peter Sojčík.

Trenčín tak ostáva na siedmej priečke, ktorá nezaručuje priamy postup do play-off. Zozadu už navyše cíti tlak zo strany Miškovca. „Ľadové medvede“ vyhrali štyrikrát v rade a na Duklu už strácajú iba dva body.

„Príjemné to určite nie je, ale nemôžeme sa utápať v nejakom smútku. Teraz sa potrebujeme pripraviť na ďalší zápas. V stredu musíme poraziť dvadsiatku a potom uvidíme, čo bude ďalej,