HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Žilinčania by s obľúbenou Budapešťou radi hrali aj častejšie
zdroj: foto jäzva

Žilinčania by s obľúbenou Budapešťou radi hrali aj častejšie

Od 25. októbra do 2. decembra sa v žilinskom hokejovom tíme udialo veľa vecí. Trénera Pavla Paukovčeka nahradil Peter Mikula, za priemerného českého gólmana Ľuboša Horčičku prišiel iný priemerný, iba mladší krajan Tomáš Fučík, odišiel slabučký český obranca Tomáš Pastor a „vlci“ sa dostali vinou zlých výsledkov na samé dno tipsportligovej tabuľky.

Svoju rolu v tomto veľmi nevydarenom období zohralo viacero faktorov. Zlý zdravotný stav kádra, keď postupne až pätnásti hráči museli vynechať jedno či viacero stretnutí. Na to nadviazala nesúhra jednotlivých formácii, nevyjasnená situácia okolo brankárskej jednotky a rozpad akej – takej koncepcie, ktorú sa snažil Pavel Paukovček pred sezónou narýchlo poskladanému tímu naordinovať. Žilinčania robili v každom zápase detinské a naivné chyby, zle striedali, zbytočne sa nechávali vylučovať a v ich kádri by ste našli iba pár jednotlivcov, ktorých výkony zniesli kritériá najvyššej súťaže.

Deka, spod ktorej sa žilinskí hokejisti nevedeli vyše mesiaca vymotať, bola veľká a hrubá. Postupne sa však vyliečili hráči, ktorí by mali byť v tíme nositeľmi kvality a výkony „vlkov“ šli nahor. Nie veľmi, ale v ich hre bolo po príchode trénera Mikulu badať viac tímovosti, odhodlania pobiť sa o výsledok a chuti zvíťaziť. 

Petr Beránek


V nedeľu proti Budapešti to všetko do seba konečne zapadlo a výsledkom bolo prvé žilinské víťazstvo za tri body po sérii trinástich neúspešných pokusov. „Víťazstvo je veľmi ťažko vybojované. Súper hral útočne, dobre sa držal na puku, lenže my sme konečne zlepšili obrannú fázu hry, ktorá nám dlho robila problém. Aj v útoku sme mali viacero šancí a konečne sme ich aj premieňali. Ešte musíme vydržať hrať dobre celých 60 minút, nie len v určitých fázach a bude to dobré,“ povedal po zápase Petr Beránek, ktorý svojím desiatym gólom v sezóne odštartoval cestu „vlkov“ za víťazstvom 4:2.

Český útočník ku gólu pridal aj asistenciu pri zásahu Jakuba Ručkaya. Celkovo sa spolupráca českých krídelníkov Beránka a Michala Bártu s centrom Ručkayom javí ako veľmi dobrá. Beránek je aktuálne najlepším strelcom MsHK, Ručkay s tuctom prihrávok najlepším asistentom a Bárta im dobre sekunduje vyrovnanou bilanciou 8+9. „Hrá sa nám spolu dobre. Darilo sa nám od začiatku, potom to však tréneri pomenili, prišli zranenia a celé sa to rozpadlo. Tréneri nás vrátili nazad k sebe a prináša to osoh celému tímu,“ prezradil Jakub Ručkay, ktorý zaznamenal v dueli s Budapešťou tri kanadské body za gól a dve asistencie.

Jakub Ručkay


Odchovanec piešťanského hokeja verí, že Žilinčanov dôležité víťazstvo posunie za zlepšenými výkonmi aj výsledkami. „Hrali sme už predtým dobré zápasy, ale body nám utekali po hlúpych chybách, našej nedisciplinovanosti, alebo zlými striedaniami, z ktorých boli presilovky a góly v našej sieti. Jedným víťazstvom sa však nesmieme uspokojiť. Máme pred sebou ťažkých súperov, treba sa na nich pripraviť a pokúsiť sa zobrať body aj im,“ dodal 34-ročný center tretej žilinskej formácie.

Snáď sa jeho slová vyplnia a fanúšikovia vlkov nebudú musieť na ďalší trojbodový zápis čakať do zápasu s MAC Budapešť. Zo šiestich víťazstiev v sezóne za tri body získali Žilinčania dve „povinné“ so slovenskou dvadsiatkou, ale súperom, s ktorým sa im v doterajšom priebehu súťaže najviac darí, je práve tím z hlavného mesta Maďarska. Z deviatich možných uhrali „vlci“ proti budapeštianskym „medveďom“ osem bodov. „Nebolo by zlé, keby sme s nimi hrali ešte do reprezentačnej pauzy dvakrát. Urobili by sme aspoň nejaké body a pomohlo by nám to,“ s úsmevom podotkol pre hokej.sk obranca Jiří Kučný, ktorý sa na výhre podieľal gólom a asistenciou.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk