HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tri zápasy na utorok. Zvolen o návrat pohody, pod Urpínom súboj dvoch veľkých sérií
zdroj: Vladimír Chramazda

Tri zápasy na utorok. Zvolen o návrat pohody, pod Urpínom súboj dvoch veľkých sérií

Utorkový program Tipsport ligy pozostáva z troch zápasov, pričom každý z nich patrí do iného kola.. Minimálne vo dvoch prípadoch však ide o veľmi atraktívne a z pohľadu tabuľky dôležité stretnutia.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen - 17.00 h

Na úvod tu máme súboj na Spiši, kde nastúpia v predohrávke 35. kola Liptáci proti Zvolenu. Mikuláš ťahá trojzápasovú sériu prehier. V nedeľu získal proti Nitre aspoň bod, no prešustroval dvojgólové vedenie a hovoriť je preto nutné o strate. O pohode však momentálne nemôže byť reč ani vo Zvolene. "Bryndziari" prehrali štyrikrát v rade a prišli tak o pozíciu lídra tabuľky. Zverenci Andreja Podkonického pritom unisono opakujú, že herne to nie je také zlé. Šance si vytvoriť dokážu, v koncovke im však zvlhol pušný prach. Dvadsaťsedembodový tabuľkový rozdiel hovorí jasnou rečou, dôležité však bude hlavne to, či súperi dokážu potlačiť sklamanie z posledných zápasov. Vyhrá ten, kto to zvládne lepšie. 

Náš tip: 2

HK Orange 20 - MAC Budapešť - 17.00 h

O tomto zápase nemusíme písať veľa. Táto dvadsiatka zrejme získal titul najslabšej v histórii Tipsport ligy a to nie je lichotivá vizitka. Mladíci majú na svojom konte stále iba jediný bodík. Pridajú proti MAC ďalší? Vylúčiť sa to nedá, obzvlášť ak Budapešť neuspela v piatich z posledných šiestich zápasov. "Medvede" však potrebujú body do tabuľky a takéto straty si nemôžu dovoliť.

Náš tip: 2 

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra - 17.30 h

Dohrávka 26. kola predstavuje veľmi atraktívne meranie síl dvoch tímov vo výbornej forme. Banská Bystrica vyhrala sedemkrát v rade, Nitra dokonca až osemkrát! Tieto série sa samozrejme prejavili aj v tabuľke. Majster je už štvrtý a na prvú priečku stráca štyri body, "corgoni" sú len o štyri body pozadu. Zaujímavosťou je, že "barani" vyhrali posledných jedenásť vzájomných zápasov a zabodovať dokázali proti Nitre už 15-krát v rade. Nitra porazila naposledy súpera spod Urpína v riadnom hracom čase ešte 16. apríla 2017. Nastal čas na ukončenie tejto série, alebo urobí majster ďalší krok smerom k čelu tabuľky?

Náš tip: 1

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk