HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šláger na Zemplíne, Martin hostí nebezpečných Levov
zdroj: jäzva

Šláger na Zemplíne, Martin hostí nebezpečných Levov

St. Nicolaus prvá liga dnes pokračuje šiestimi zápasmi 24. kola. Ťahákom je súboj na Zemplíne, kde privítajú prvé Michalovce tretie Topoľčany.

Zápas kola: Michalovce - Topoľčany

Favorit kola: Skalica

Čierny kôň kola: Humenné

Otázka kola: Nájdu Spišiaci aj do tretice cestu k víťazstvu nad Bratislavou?

HK Skalica - HK 95 Považská Bystrica - 17.00 h

Záhoráci nazbierali o 19 bodov viac ako Panteri a v pozícii tímu prvej štvorky sú jasným favoritom zápasu. Skaličania vyhrali päť z posledných šiestich zápasov, Považania naopak neuspeli v troch z posledných štyroch kôl. Topoľčanom nestrelili ani gól, Humennému iba jeden. V oboch tohtosezónnych vzájomných zápasoch uspeli Králi, no bolo to veľmi tesné. V prvom prípade ratovali dva body v nájazdoch, v druhom vyhrali vonku 3:2. Bude to aj dnes podobne vyrovnané?

Náš tip: 1

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Topoľčany - 17.30 h

V šlágri kola hostí líder tretie Topoľčany. Dukla si bude chcieť napraviť náladu po tesnej prehre 1:2 v Dubnici, ktorá ukončila peknú deväťzápasovú víťaznú sériu. Žochári uspeli v posledných troch kolách, pričom veľmi cenné je hlavne posledné víťazstvo nad Martinom. V prvom vzájomnom zápase vyhrali Michalovce hladko 6:0, vonku však prehrali 1:2. Michalovčania nastrieľali v porovnaní s Topoľčanmi o 37 gólov viac a na svojom konte majú o 11 bodov viac. 

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - HC Osmos Bratislava - 17.30 h

Spišiaci pripravili pre svojich fanúšikov mikulášsky darček a zápas proti Bratislave bude zdarma. Deviaty tím tabuľky pomoc z tribún potrebuje, veď na Bratislavu stráca trinásť bodov a s Považskou Bystricou zvádza vyrovnaný boj o prvú osmičku. V domácom prostredí naposledy porazila Spišská Nová Ves Skalicu a následne splnila rolu favorita v Nových Zámkoch. Potom však prišla nečakaná bodová strate po prehre 4:5 s Prešovom a stratené preto potrebuje "Novejša" získať späť. Ľahké to však nebude. Bratislava sa po príchode brankára Vlastimila Lakosila výrazne zlepšila a vyhrala štyri z posledných piatich zápasov. Zaujímavosťou je, že obe vzájomné stretnutia sa skončili deľbou bodov, pričom v oboch prípadoch uspela Spišská Nová Ves. Doma vyhrala po predĺžení, v hlavnom meste po nájazdoch.

Náš tip: X

HK Trnava - MHK Dubnica - 17.30 h

Desiata Trnava stráca na piatu Dubnicu až 27 bodov. V posledných dvoch kolách navyše utrpela debakel 0:7 v Bratislave a na nálade nepridala ani prehra 2:3 s dvadsiatkou. Dubnica naopak dokázala poraziť prvé Michalovce. Kvalitatívny rozdiel oboch súperov je zrejmý a potvrdili to aj predošlé vzájomné zápasy, ktoré vyhral MHK 9:5 a 4:1. 

Náš tip: 2

HK Martin - HKM Humenné - 18.00 h

Martin je samozrejme favoritom, no Humenné je nevyspytateľné. "Levi" od Laborca dokážu prekvapiť aj favoritov a potvrdili to aj v závere novembra, keď uchmatli body Dubnici i Skalici. V minulom kole porazili Považskú Bystricu 3:1. Martin prehral dva z posledných troch zápasov a ďalšie zakopnutie si preto určite nepripúšťa. Vo vzájomných zápasoch uspeli Turčania 4:3 a 6:3. 

Náš tip: 1

HK Nové Zámky B - HC Prešov - 18.30 h

V súboji dvoch najslabších tímov ligy hostí slepý jednookého. Nové Zámky ešte nezískali ani bod a bude zázrakom, ak vôbec nejaký získajú. Prešov už naopak vyhral aspoň štyrikrát a dnes má veľkú šancu na piaty triumf.

Náš tip: 2

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk