Liptáci sa na hrobovú atmosféru nevyhovárajú, túžia však po domácom komforte
zdroj: foto jäzva

Hokejisti Liptovského Mikuláša vstupovali do zápasu proti Zvolenu po troch prehrách v rade, no povzbudení ziskom bodu proti silnej Nitre. Už vopred im však bolo jasné, že proti Zvolenu nedostanú nič zadarmo. Súper spod Pustého hradu mal totiž v nohách nevydarené obdobie, ktoré túžil ukončiť za každú cenu. V prospech hostí nahrávala aj hrobová atmosféra v Spišskej Novej Vsi. Cestu na tribúny si našlo iba 174 divákov a o nejakom fandení nemohlo byť ani slova.

„Či fanklub príde, alebo nie, my sa musíme vyrovnať s danými podmienkami. Vyhovárať sa na to nemôžeme, aj keď by sa nám samozrejme hralo lepšie, ak by sme cítili aj podporu z hľadiska,“ povzdychol si po prehre 1:4 útočník Liptovského Mikuláša Patrik Števuliak.

Prvých dvadsať minút pritom absolútne nenaznačovalo hladkú prehru MHK 32. Liptáci zvolili umnú taktiku a v 14. minúte ich dokonca poslal po ideálne zakončenom brejku práve Števuliak.

Obrancovia si tam zle vymenili puk, vystihol som prihrávku a išiel som sám na bránku,“ popísal svoj tretí gólový moment sezóny 22-ročný odchovanec hokeja na Liptove.

Zverenci Antona Tomka po prvej tretine cítili, že Zvolenu ešte stále chýba potrebná strelecká pohoda. Tú mu však potom vrátili vlastnými chybami.

Boli zdolateľní. Videli sme to v prvej tretine. Súpera sme nepúšťali do žiadnych väčších šancí a sami sme sa dostali do vedenia. Neviem či sme sa potom uspokojili, ale v druhej tretine nám strelili tri góly. Chceli sme s tým ešte niečo urobiť, ale hneď z prvého striedania v tretej časti zvýšili na 4:1. A to si už taký silný tím dokáže podržať. V tej chvíli bolo po zápase,“ zhodnotil Števuliak.

Liptovský Mikuláš - Zvolen (4.12.) (111 obrázkov v galérii)

Liptáci tak prehrali štvrtý zápas v rade a v tabuľke sa prepadli za maďarský MAC Budapešť na desiatu pozíciu.

„Do prestávky ostávajú dva zápasy. Máme tam Nové Zámky a Žilinu a potrebujeme jednoducho bodovať. Zabudnúť na nejakú zlú sériu a dostať sa v tabuľke do pokojnejších vôd,
“ zavelil Patrik Števuliak.

Veľkou nevýhodou hokejistov MHK 32 je, že sa na rozdiel od ostatných súperov nemôžu oprieť o výhodu domáceho prostredia. V prechodnom domove na Spiši vyhrali iba štyri z jedenástich duelov a ako na spasenie čakajú na dokončenie rekonštrukcie svojej haly.

„My na to čakáme už od októbra. Vraj by to malo byť niekedy v januári. Nevieme sa toho dočkať, pretože my nemáme ani svoju vlastnú kabínu a nie je sranda stále sa baliť a niekam cestovať. Bodaj by sme už mali svoj štadión, svoju kabínu, svoju pohodu,“
dodal s povzdychom v hlase Patrik Števuliak.