Derby na Zemplíne, atraktívne duely na Považí
zdroj: foto jäzva

Mikuláša dnes dodatočne oslávia aj na šiestich prvoligových štadiónoch. V rámci 25. kola St. Nicolaus prvej ligy sa môžeme tešiť napríklad na zemplínske derby či súboj Dubnice proti zlepšujúcim sa Spišiakom.

Zápas kola: Humenné - Michalovce

Favorit kola: Topoľčany

Čierny kôň kola: Spišská Nová Ves

Otázka kola: Prinesie aj tretie zemplínske derby sezóny gólové hody?

MHK Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce - 17.30 h

Humenné vyhralo v posledných dvoch zápasoch, keď porazilo Považskú Bystricu a malým šokom bola hladká výhra 6:0 v Martine. Líder tabuľky naopak dvakrát po sebe prehral, keď po porážke 1:2 v Dubnici neuspel ani doma proti Topoľčanom (1:2 pp). Zemplínske derby sa nesie v znamení veľkej atraktivity, veď obe predošlé súboje priniesli gólové hody. V prvom prípade vyhrala Dukla 7:2, v druhom však už iba 7:6, keď "líšky" otáčali z 1:5.

Náš tip: 2

MHK Dubnica - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Dubničania prehrali tri z posledných štyroch zápasov, Spišiaci práve naopak trikrát uspeli a iba raz nebodovali. Po víťazstve 2:1 nad Bratislavou sa vrátili do prvej osmičky, no favoritom je aj tak domáci tím. Dubnica má na svojom konte o 13 bodov viac. Vzájomné stretnutiach týchto súperov sú veľmi vyrovnané a za dlhší koniec v nich ťahajú hostia. Dubničania prehrali doma 4:5 po predĺžení, vonku však uspeli 4:3. Využijú hostia svoju súčasnú formu na natiahnutie tejto série?

Náš tip: X

HK 95 Považská Bystrica - HK Martin - 18.00 h

Panteri zareagovali na dve prehry skvelým spôsobom, keď vybojovali víťazstvo na ľade Skalice. Martin naopak v posledných dvoch kolách úplne vyhorel, keď podľahol 2:4 v Topoľčanoch a doma 0:6 Humennému. Tretiu prehru v rade si tím atakujúci čelo tabuľky určite nepripúšťa. Považania sú však hlavne doma veľmi nepríjemní a potvrdili to aj v prvom vzájomnom zápase, ktorý vyhrali 4:3 po predĺžení.

Náš tip: X2

HC Prešov - HK Skalica - 18.00 h

Prešov vyhral dvakrát v rade, keď nadviazal na cenný triumf proti Spišskej Novej Vsi povinnou jazdou proti Novým Zámkom. Skalica naopak prekvapivo zakopla doma s Považskou Bystricou. Kvalita kádrov je v každom prípade neporovnateľná a potvrdili to aj vzájomné zápasy, ktoré vyhrali "králi" 3:1 a 6:0. Pre Záhorákov by to mali byť povinné tri body.

Náš tip: 2

HC Topoľčany - HK Trnava - 18.00 h

Žochári ťahajú štvorzápasovú sériu výhier, pričom mimoriadne cenný bol predovšetkým posledný triumf v šlágri v Michalovciach. Desiaty tím tabuľky vybojoval tri body proti Dubnici, no teraz by nemal mať nárok. To však neznamená, že by sme Gladiátorov odpisovali. Pozíciu outsidera totiž mali aj v prvom vzájomnom zápase a ten vyhrali Topoľčany na domácom ľade až gólom Martina Uhnáka v predĺžení.

Náš tip: 1

HC Nové Zámky B - HC Bratislava - 18.30 h

Tu sú každé slová zbytočné. Bratislavčania si cestujú po isté tri body. Otázkou ostáva, či dostanú aspoň gól. Prvé dva vzájomné duely totiž vyhrali 11:0 a 6:0.