V Poprade zápas ako na hojdačke, po prestrelke sa napokon teší Miškovec
zdroj: jäzva

Tipsport Liga 2018/2019 - 30. kolo:

HK Poprad - DVTK Jégesmedvék Miškovec 4:5 pp (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 7. Takáč (Paukovček, Svitana), 37. Karalahti (Zagrapan), 52. Belluš (Macík, Paukovček), 58. Svitana (Mlynarovič) – 9. Harrison (Loiseau, Magosi), 35. Magosi (Loiseau|, 40. Kulmala, 41. Pance (Kiss), 61. Vas (Crawford). Rozhodovali: Korba, Kalina – Kollár, Rojík, vylúčení: 5:2, navyše Petran (Poprad) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1324 divákov

Poprad: Nechvátal – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík, Heizer, Václav

Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, T. Slovák, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó

zdroj: huste.tv

Úvodné minúty patrili prekvapujúcu hosťom z Miškovca. K aktívnemu vstupu do zápasu im pomohli dve presilové hry v rýchlom slede za sebou. Somogyi a po ňom ani Pance svoje príležitosti nevyužili. Trest prišiel v 7. minúte počas skrátenej početnej výhody "kamzíkov". Na konci biliardovej kombinácie sa ocitol medzi kruhmi osamotený Takáč, ktorý sa nemýlil - 1:0. "Ľadoví medvedi" z Miškovca však rýchlo odpovedali. Po Magosiho prihrávke sa pred Harrisonom otvorila takmer celá prázdna brána a Nechvátal tak nemal žiadnu šancu. Vedenie mohol na domáce hokejky vrátiť tri minúty pred ochodom na prvú prestávku Takáč, ktoré našiel ideálnou prihrávkou Abdul. Takáč si položil brankára hostí Adorjána, ale prázdnu bránku trestuhodne netrafil.

Hra v prostrednej časti kombinačne viazla a bola plná nepresností. Obe mužstvá sa na ľade iba hľadali, Vzrušenie priniesla až situácia z 34. minúty. Karalahtiho nahodenie letiace vysoko vo vzduchu tečoval Zagrapan a následne puk za Adorjána upratal Abdul. Po konzultácii s videorozhodcom ale gól Popradu neplatil pre Zagrapanovu hru s vysokou hokejkou. Miškovec sa dostal do vedenia v 35. minúte. Loiseau našiel Magosiho a ten strelou z prvej nedal Nechvátalovi šancu - 1:2. O dve minúty sa začínalo od znova. Strela fínskeho legionára v službách Popradu Karalahtiho doplachtila až do siete. Minútu pred druho prestávkou sa opäť presadili "ľadoví medvedi". Domáci prepadli v útoku, puk sa šťastne odrazil do stredného pásma, kde si prevzal rozbehnutý Kulmala a po sóle prekonal brankára Popradu.

Studená sprcha pre domácich prišla aj na začiatku tretej tretiny. Individuálnym prienikom sa prezentoval Žiga Pance a aj napriek faulu jeho umiestnená strela skončila za chrbátom Nechvátala. Stíhaciu jazdu Popradu odštartoval Belluš priestrelom kapitulujúceho Adorjána. Bellušova strela sa hneď vrátila do hry odrazom od zadnej žrde a tak gól musel potvrdiť videorozhodca. Od 53. minúty "kamzíci" na ľade dominovali. Hostia ich tlaku odolávali iba s vypätím všetkým síl i s prispením šťastia. Vytúžené vyrovnanie zariadil dve minúty pred koncom riadnej hracej doby Svitana - 4:4. V samom závere si ešte hosťujúca lavička vyžiadala oddychový čas. Zápas vyvrcholil v predĺžení. Na konci 61. minúty domáci zle striedali. Po Crawfordovej strele sa puk Nechvátalovi zamotal medzi betónmi a pohotový Vas ho poslal do siete - 4:5.

Roman Stantien, tréner Popradu: "Ďakujem za slová chvály od pána Hanlona. Súper hrá výborne a organizovane v obrane s vynikajúco chytajúcim brankárom. Mne sa ten ich hokej naozaj páči. Je vidieť práca trénera a že sú dlhšie pokope. Za stavu 2:4 to bol z nášho pohľadu vabank, hrali sme už iba na tri päťky. Dokázali sme ale vyrovnať, za čo chlapcom patrí vďaka. Do predĺženia sme šli si tým, že to skúsime rozhodnúť. Naša chyba pri striedaní je ale neospravedlniteľná."

Glen Hanlon, tréner DVTK: "Posledných 10 minút sme nevedeli, kam skôr skočiť. Rýchlosť hry popradských útočných formácií bola užasná, navyše veľmi dobre bránili v oslabeniach. Sme nakoniec šťastní, že máme dva body. Popradskí fanúšikovia fantasticky povzbudzovali, ale počet divákov sa mi zdá na mužstvo plné talentovaných mladíkov, ktoré produkuje vynikajúci hokej, veľmi málo. Fanúšikov preto vyzývam, nech ich nabudúce príde aspoň dvetisíc."