HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lušňák sa vydal po stopách švagra. Napodobní Zálešákovu zlatú košickú misiu?
zdroj: foto jäzva

Lušňák sa vydal po stopách švagra. Napodobní Zálešákovu zlatú košickú misiu?

Bezprostredne po rozviazaní kontraktu s HKM Zvolen avizoval 30-ročný útočník Patrik Lušňák ambíciu posunu do klubu, ktorý má podobne vysoké ambície. Na svojho nového zamestnávateľa nečakal dlho. Účastník dvoch majstrovstiev sveta s vyše stovkou štartov v prestížnej KHL sa dohodol s predstaviteľmi HC Košice na kontrakte do konca sezóny. My sme si ho odchytili tesne pred prvým tréningom s novými spoluhráčmi.

Patrik, ako sa zrodila dohoda s HC Košice?

Patrik Lušňák:
 V čase, keď som začal uvažovať o ukončení pôsobenia vo Zvolene, poinformovalo som sa u chlapcov v Košiciach, ako to tu vyzerá. Keď som potom rozviazal zmluvu, tak ma kontaktovali manažéri Košíc. Celý týždeň sme sa zhovárali z kontrakte a približne pred dvomi dňami sme sa dohodli. A tak som tu.

Prečo ste sa vlastne rozhodli skončiť vo Zvolene?


Uvažoval som nad tým dlhší čas. Komunikovali sme s trénermi a po tých rozhovoroch som niečo očakával. Neposunulo sa to však nikam a tak som sa po porade s rodinou definitívne rozhodol. V takýchto otázkach sa zvyknem radiť aj s otcom a spoločne sme sa zhodli, že bude lepšie, ak to skúsime inde. Myslím si, že to bolo dobré aj pre zvolenský klub a spoluhráčov. Som totiž typ hráča, ktorý ak neodvádza pre tím sto percent, tak radšej odíde. To by som mohol klubu iba škodiť.


Kde ste sa po odchode zo Zvolena pripravovali?

Mal som približne týždňovú prestávku, ktorú som vyplnil suchými tréningami s kondičným trénerom v Piešťanoch a okrem toho som tam chodil každý deň na ľad. Okrem toho som absolvoval dva tréningy s juniorkou.

V čase vášho pôsobenia vo Zvolene ste boli na čele tabuľky. A teraz prichádzate do tímu, ktorý vystriedal Zvolen na prvom mieste nahradil. Ako to vnímate?


Je to celkom úsmevné, ale ja som rád, že sú Košice prvé. Dúfam, že to tak bude až do konca sezóny. Máme najvyššie ciele a chlapcom chcem pomôcť k ich naplneniu.Patrik Lušňák (8 obrázkov v galérii)

Je ľahšie začleniť sa do tímu, ktorému sa darí?

Určite je príjemnejšie, ak prichádzate do mužstva, v ktorom panuje dobrá nálada a nie negatívna energia. Horšie by to bolo, ak by bol tím pod nejakým tlakom.

S ktorými z nových spoluhráčov si rozumiete najlepšie?


Tak sú to hlavne chlapci, s ktorými sa poznáme z reprezentácie. Čiže hlavne Laco Nagy a Marcel Haščák. Vieme o sebe dosť a teším sa na nich.

Ignatuškin, Lušňák

Ako sa vám zvyklo hrať na veľkom klzisku v Steel aréne?

Mne sa tu hralo vždy veľmi dobre. Aj keď to nikdy nebolo ľahké, pretože Košice sú silný tím a bolo ťažké hrať proti nim. Videli sme to aj v tejto sezóne, keď sme tu so Zvolenom prehrali hneď prvý zápas. V tom druhom ma prekvapilo, koľko ľudí prišlo do haly. Takú návštevu som tu nezažil dlho. Košice majú veľmi silný tím s veľkou silou.

Váš švagor Miroslav Zálešák získal práve v Košiciach svoj jediný slovenský majstrovský titul. Hovorili ste s ním pred podpisom zmluvy?


Nebolo času, pretože Miro má teraz skautské povinnosti a je viac preč ako doma. Aj teraz je niekde na tripe a volal som teda iba so sestrou. Viem však veľmi dobre, že Miro získal s Košicami titul hneď vo svojej prvej sezóne po príchode na východ. Verím teda, že ho v tomto napodobním.

Nastúpite za Košice už v Nitre?


Hovoril som s trénermi, ktorí mi naznačili nejaké veci týkajúce sa taktiky. Ja pripravený som a ak ma nominujú na zápas, tak sa v Nitre predstavím.

Aké vám v Košiciach pripravili číslo a s kým sedíte v šatni?


Ostávam pri svojej klasickej 41-tke a v šatni som si sadol k Lacovi Nagyovi. Ak ma odtiaľ nevyhodí, ak budem tam.

Košice - Skalica (Gron - Lušnák)
jäzva (jäzva)Šimíček: Taký typ hráča nám chýbal


Príchod Patrika Lušňáka do Košíc by sa samozrejme nemohol odohrať bez súhlasu trénera Romana Šimíčka. Ten si od medzinárodne ostrieľaného reprezentanta sľubuje predovšetkým zvýšenie dôrazu pred bránkou súpera.

„Prichádza nový hráč a vzali sme ho aj preto, aby sme zvýšili konkurenciu a aby si nikto nebol istý svojim flekom. Od Patrika očakávam zvýšenie dôrazu v predbránkovom priestore. Je to hráč, ktorý dokáže zabojovať v súboji o puk a dostať sa k dorážke. S týmto máme od úvodu sezóny problémy. Nemáme hráčov ktorí by boli ochotní ísť do takýchto zón a očakávame od neho kvalitnú „čiernu“ prácu. Máme už predstavu, kam ho zaradíme, ale tú si necháme zatiaľ pre seba,“
vyslovil sa na margo novej posily Roman Šimíček.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk