Nervozita v Slovane. Fanklub nechodí a kto chodí, ten nadáva
zdroj: Čierna zástava nad opusteným sektorom fanklubu HC Slovan Bratislava. (Verní Slovanu-fb)

Riga mala byť súper, na ktorom sa Slovan po sérii deviatich prehier v rade eventuálne mohol chytiť. Lotyšský klub v ostatných týždňoch ťahal podobne negatívnu sériu, padol sedemkrát po sebe. Avšak, Dinamo malo pred stretnutím o deväť bodov viac a najmä o 37 inkasovaných gólov menej. Belasým nepomohol ani nádejný štart s gólom Taffa po ôsmich sekundách. Riga vyrovnala po pár sekundách a napokon triumfovala v Bratislave 4:3.

Ticho pred búrkou

„Po milióne premárnených šancí už pretiekol aj pohár najvernejších. Naše nefandenie je z 80% namierené voči vedeniu klubu a ľuďom, ktorí sa náš klub snažia zničiť. Nese*ieme na hráčov ani na klub, se*ieme na vás. Tak, páni, užite si dnešné ticho z vašej VIP-ky. Pred búrkou prichádza to najväčšie,“ avizoval fanklub Verní Slovanu pred zápasom proti Ufe. Duel proti Rige bol už tretí v rade bez účasti fanklubu Slovana. Fanúšikovia z belasého jadra pred stretnutím aj v jeho priebehu symbolicky vyvesili nad svoj prázdny „kotol“ čiernu zástavu. Usporiadatelia ju v oboch prípadoch z bezpečnostných dôvodov zamietli. Atmosféra bola bez fanklubu mĺkva. Organizovane sa neskandovalo, ponurú atmosféru „narúšali“ góly, nervozita na ľade a dianie na svetelnej kocke.

Spomenutej nervozity bolo až nadmieru. Najskôr na ľade, potom na tribúne a na záver už úplne všade. Slovan v druhej tretine vďaka gólom Červeného a Taffa vyrovnal na 3:3. Darzins v siedmej minúte záverečnej časti poslal hostí opäť do vedenia. Odvtedy to bol boj s množstvom potýčok. Hovoria o tom aj po tri tresty za hrubosť na oboch stranách. Slovan nevyužil šesť presilových hier, kým súper udrel v početnej výhode dvakrát. Azda prvýkrát od vstupu Slovana do KHL fanúšikovia hanlivo vykrikovali na adresu vlastných hráčov. Nespokojnosť fanúšikov vyvrcholila po záverečnej siréne. Hráči pomaly schádzali z ľadovej plochy, na cestu do šatne dostali naložené od skupinky rozvášnených priaznivcov. Tí po tesnej prehre vykrikovali hráčom, že hanobia značku Slovana.

Hráme o fanúšikov i budúcnosť

Slovan prehral desiaty zápas v rade, štvrtýkrát o gól. Ukazuje sa, že len bojovnosť v KHL nestačí. Potrebujete rozdielových hráčov, ktorí Slovanu chýbajú. Pravidelne boduje len trojica legionárov Taffe, Řepík a Červený. Za nimi je priepasť. Belasí opäť doplácajú na neskoré skladanie kádra. Hráčmi, ktorí nie sú pre Slovan vyhovujúci, no Slovan je vyhovujúci pre nich. Klub na vyhasínajúcu šancu na play off nemôže kvôli trestu od KHL reagovať príchodmi ďalších posíl. Vystačiť si musí s materiálom, ktorý má k dispozícii. Má však čo i len potenciál na vzplanutie iskry nádeje?

Vladimír Országh: „Do tejto jamy sme sa dostali sami a sami sa musíme i vyhrabať.“ (tasr)

Slovan odohrá najbližší zápas až v utorok. Hráči majú niekoľko dní, aby si vyčistili hlavy. V stredu bolo cítiť napätú atmosféru prakticky na každom rohu Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Belasých na mini-tripe čaká druhý Petrohrad a jediný horší tím Západnej konferencie Minsk. Tréner Vladimír Országh verí, že prestávka mužstvu pomôže: „Prehrali sme veľa zápasov po sebe. Cítiť to, chalani si to dosť pripúšťajú. Sme radi, že príde prestávka a trošku si od seba na dva dni oddýchneme. Stále je o čo hrať. Hráme o fanúšikov, budúcnosť seba i klubu. Potrebujeme na dva dni myslieť aj na iné veci ako hokej. Potrebujeme sa naštartovať, preto sme zapojili i mentálneho kouča Peťa Bielika. Do tejto jamy sme sa dostali sami a sami sa musíme i vyhrabať.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”