HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rapáč má prst v dezolátnom stave, Šoltés skončil so zaľadovaným kolenom
zdroj: foto jäzva

Rapáč má prst v dezolátnom stave, Šoltés skončil so zaľadovaným kolenom

Turnaj o Švajčiarsky pohár priniesol z pohľadu slovenskej reprezentácie aj dvojicu zranených hráčov. Už po prvom súboji proti olympijskému výberu Ruska vypadol zo zostavy Branislav Rapáč a po triumfe nad Rakúskom sedel v šatni s vrecúškom ľadu na kolene Dávid Šoltés.

„Bola to taká blbá situácia. V druhej tretine sme sa zrazili s Marekom Heclom a ešte s jedným Rakúšanom. Dopadlo to pre mňa bolestivo a momentálne si to ľadujem,“ povzdychol si 23-ročný útočník HC Košice. Prvotné pocity mu nateraz neumožňujú odhadnúť vážnosť zranenia.

Nie je to veľmi príjemné. Čaká ma vyšetrenie magnetickou rezonanciou a uvidíme, čo to ukáže. Ja samozrejme verím, že to nebude nič vážne,“ zaželal si Šoltés a na margo svojho pocitu z dvoch vystúpení v Luzerne pridal: „Vždy to môže byť aj lepšie. Snažil som sa ukázať v najlepšom svetle a verím, že som nesklamal. Teraz som však sklamaný hlavne z toho zranenia.“


Zápas proti Rakúsku spoza plexiskla odsledoval Branislav Rapáč. V úvodnom súboj utrpel hneď dva nepríjemné rany do rovnakého miesta na prste. V prvom prípade ho trafil súper, neskôr ho „dorazil“ strelou do bolestivého prsta obranca Ivan Baranka.

Mal som veru poriadnu smolu. Pán doktor mi povedal, že je to zranenie na šesť týždňov. Dúfam však, že to bude menej. Faktom však je, že mám ten prst v zlom stave, je to tam pomliaždené a pribudlo mi aj pár stehov,“ okomentoval svoju súčasnú situáciu 25-ročný útočník Nitry.

Luzern Cup: Slovensko - Rakúsko (237 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk