Hokej.sk Hokej.sk

Ramsay hovorí o veľmi užitočných turnajoch: Chlapci nám zamotali hlavy
zdroj: foto jäzva

Ramsay hovorí o veľmi užitočných turnajoch: Chlapci nám zamotali hlavy

Každý reprezentačný zápas má svoj význam a z pohľadu finálnej nominácie na domáce majstrovstvá sveta môže zohrať svoju rolu. Poznámkový blok je po Švajčiarskom pohári v Luzerne opäť o čosi bohatší a súboje proti olympijskému tímu Ruska a Rakúsku ukázali kanadskému trénerovi Craigovi Ramsayovi ďalšie dôležité veci.

„Proti Rusom sme hrali celkom dobre, ale nestrelili sme góly. Proti Rakúsku sme naopak začali zle a nedokázali sme udať pečať zápasu. Zlepšili sme to až počas zápasu,“ pustil sa do záverečného účtu dvojdňového turnaja pod Alpami Ramsay.

V jeho tvári sa pritom miešala spokojnosť s výčitkami. Po víťazstve 6:1 nad Rakúskom mal pochopiteľne dôvod na pozitívne hodnotenie, no ešte po prvej tretine by hovoril úplne inak.

Zo začiatku sme nehrali dobre a v prvej tretine sme boli veľmi pomalí. Nehrali sme svoj hokej a súperovi sme ponúkali šance. Potom našťastie Chovan krásnou prihrávkou vysunul Hudáčka a strelili sme gól. Počas prestávky sme mali peknú debatku, počas ktorej som chlapcom vysvetlil, čo od nich žiadam,“ pousmial sa Ramsay. 

Ramsay, Petrovický, Lašák


Naznačená dobrá debatka však v skutočnosti pre jeho zverencov až taká príjemná nebola. Nešlo totiž o nejaké príjemné vianočné príbehy, ale o kritiku predvedeného výkonu. „Bolo to možno hlasnejšie ako obvykle, ale mužstvo musí pochopiť, akým spôsobom je možné víťaziť,“ upozornil Ramsay. „Musím povedať, že na to zareagovali veľmi dobre, ale musím vysloviť pochvalu aj Rakúšanom, ktorí predviedli ďalšie dve vydarené brejkové situácie. Toto si nemôžeme dovoliť a v takých veciach musíme byť výrazne ostražitejší. Chceli sme sa krok po kroku zlepšovať a v žiadnom prípade nepripustiť, aby nám súper diktoval obraz hry. Museli sme pridať, museli sme začať hrať chytrejšie v obrane. Potrebovali sme hrať ako tím a som rád, že v tomto smere sme potom ukázali výbornú prácu. Pochváliť musím brankára a hlavne hru obrancov počas oslabových hier. Ubránili ich výborne.“

V tretej tretine duelu proti Rakúsku inkasovali naši reprezentanti až šesť dvojminútových trestov a v jednej chvíli sa objavili na trestnej lavici až vo štvorici.

„Nepamätám si, aby sme mali toľko vylúčených v takom krátkom časovom úseku. Bolo to pre nás náročné, pretože nás tam vylučovali jedného za druhým. Ešte raz teda zopakujem, že sme odviedli kvalitnú prácu v oslabení,“
poznamenal v súvislosti jedinečnou – hoci neželanou – možnosťou nacvičiť si hru v početnom oslabení.

Craig Ramsay


Dva prípravné turnaje v nemeckom Krefelde a švajčiarskom Luzerne uzatvorili reprezentačný rok 2018 a nastal tak teda čas na jeho rekapituláciu. Čo ukázalo 25 duelov národného tímu a s výhľadom na budúcoročné MS - čo ukázali posledné dva turnaje?

„Všetko to boli veľmi cenné skúsenosti a pre mňa obzvlášť. O jednotlivých hráčoch som sa naučil veľmi veľa. Vyskúšali sme veľa nových chlapcov a s ich prístupom som veľmi spokojní. Bojovali, chceli odovzdať maximum a je to len o tom, aby hrali rozumne, hrali to, čo od nich chceme. S dobrým pocitom však môžem povedať, že sme vyskúšali množstvo hráčov, ktorí nám ešte poriadne zamotajú hlavy v súvislosti s ďalšími nomináciami,“
priznal so svojim typickým úsmevom Craig Ramsay.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk