HOKEJ.sk HOKEJ.sk

SZĽH vylúčil z ligy juniorov Humenné a zo súťaže kadetov Nowy Targ
zdroj: TASR

SZĽH vylúčil z ligy juniorov Humenné a zo súťaže kadetov Nowy Targ

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vylúčil MHK Humenné z 1. ligy juniorov a klub PODHALE Nowy Targ z ligy kadetov. Dôvod sú opakované porušenia súťažného poriadku SZĽH.

Tímom udelili po tri kontumácie zápasov, prevažne z dôvodu neoprávneného štartu hráčov. Podľa súťažného poriadku SZĽH to automaticky znamená vylúčenie zo súťaže. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

"Všetci si musia uvedomiť, že náš elektronický informačný systém vyhodnocuje všetky nedostatky, ktoré sa v predzápasových súpiskách vyskytnú. Kontroly sú komplexné. Dnes sa už žiadny klub nemôže spoliehať na to, že kontrola bude 'námatková' alebo že to bude vedieť nejako obísť. Rozhodnutia sú prísne, ale je to výsledok nezodpovedného prístupu manažmentu v týchto kluboch,"
povedal riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH Igor Guryča.

Najčastejšie sa kluby dopúšťajú porušenia súťažného poriadku pre neoprávnené štarty hráčov. Objavujú sa však aj prípady nezabezpečenia lekárskej a zdravotnej služby na zápase. Takisto sa nedodržiavajú ustanovenia pri chorobnosti hráčov, keď nemôžu nastúpiť na zápas. Vtedy musí klub doložiť lekárom potvrdenú chorobnosť hráčov 24 hodín pred duelom, iba tak môže SZĽH umožniť dohrávku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Humenné

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. Liga juniori

Pozri viac

ProFutbal.sk