HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Michalovce angažovali posily z KHL vrátane juniorského majstra sveta
zdroj: foto hkdukla

Michalovce angažovali posily z KHL vrátane juniorského majstra sveta

Líder druhej najvyššej hokejovej súťaže Dukla Ingema Michalovce sa pred najdôležitejšou časťou sezóny posilnil o trojicu ruských hokejistov. Ingemáci aj týmto krokom potvrdzujú, že to s obhajobou prvenstva v I. hokejovej lige a ambíciou postúpiť do Tipsport ligy myslia vážne.

Už v dnešnom zápase proti HC Prešov, ktorý sa začína o 17.30 h, nastúpia útočníci Vladislav Bojko a Nikita Dvurečenskij, spolu s nim si bude michalovský dres obliekať aj obranca Jevgenij Kurbatov. Do Michaloviec prišli bývalý juniorský majster sveta i dvojica hokejistov s vyše 200 zápasmi v Kontinentálnej hokejovej lige. „Vybrali sme si jedného obrancu a dvoch útočníkov. Podľa toho, čo sme si o nich zistili, by mali byť pre nás platní hráči. Neboli dlhšie na ľade, potrebujú čas na adaptáciu. Čím skôr ich zapracujeme do mužstva, tým lepšie. Očakávame, že budú lídri mužstva a zhostia sa svojich úloh,“ povedal tréner Dukly Ingema Miroslav Chudý.

V Michalovciach zvažujú ešte ďalšie rozšírenie kádra, aby mali na rozhodujúcu časť sezóny dostatočný počet hokejistov. Nezatvárajú dvere ani pred slovenskými hráčmi. „Stále sme nepovedali posledné slovo, uvidíme, kto sa ešte vyskytne na hráčskom trhu. Mali sme záujem aj o Slovákov, ale väčšinou sú pod zmluvami a je len ťažké potom realizovať transfer. Ak sa objaví na trhu nejaké zaujímavé meno, porozmýšľame o ňom,“ doplnil Miroslav Chudý.

Tridsaťročný rodák z Jekaterinburgu Jevgenij Kurbatov je odchovanec tamojšieho Avtomobilistu, v ktorom vyrastal aj Pavel Daciuk. V drese ruskej zbornej získal bronz na majstrovstvách sveta do 20 rokov 2008 a patril medzi trio najlepších hráčov mužstva, neskôr pôsobil v KHL vo dvoch veľmi známych ruských tímoch CSKA Moskva a Avangard Omsk. V nadnárodnej súťaži sa predstavil aj v Jekaterinburgu, Nižnekamsku, Chabarovsku a naposledy Nižnom Novgorode. Celkovo v KHL nastúpil na 252 stretnutí, v ktorých strelil dva góly a pridal 16 asistencií. Tréneri sa však nespoliehali na jeho ofenzívne body, ale predovšetkým poctivé plnenie defenzívnych úloh.

Z dvojice útočníkov je známejší v hokejovom svete Nikita Dvurečenskij. Dvadsaťsedemročný rodák z Lipecka bol členom ruských mládežníckych reprezentácií, z MS do 18 rokov 2009 má striebro, z juniorského svetového šampionátu 2011 zlato. Seniorský hokej prvýkrát okúsil v Diname Moskva, neskôr hral aj v Čechove, Novosibirsku, Nižnom Novgorode a Nižnekamsku. V minulej sezóne oslavoval so spoluhráčmi z Dinama Petrohrad, ktoré je farmou SKA Petrohrad, titul vo Vyššej lige. V tomto ročníku dostal šancu v piatich zápasoch KHL za Viťaz Podoľsk.

Vladislav Bojko
je z tria nových ruských posíl najmladší hráč, má len 23 rokov. Odchovanec CSKA Moskva sa do prvého tímu nedostal, pôsobil len v mládežníckych družstvách a potom hral na farme Ak Bars Kazaň. V minulom ročníku nastúpil na 41 stretnutí za Pardubice v českej extralige, v tejto dostal prvú šancu, aj keď len na jeden zápas, v drese Admiralu Vladivostok v KHL. Viac času strávil v tíme Vyššej ligy Jermak Angarsk, z ktorého prichádza do Michaloviec.

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk