Hokej.sk Hokej.sk

Pocestní Prešovčania už na play-off nemyslia. Motiváciou je každé víťazstvo
zdroj: foto jäzva

Pocestní Prešovčania už na play-off nemyslia. Motiváciou je každé víťazstvo

Hokejovo vyrastal v rodnom Prešove, no od sezóny 2014-15 pôsobil v Topoľčanoch. Cez dorast a juniorku Žochárov sa postupne posunul do prvej ligy a v minulej sezóne dostal pozvánku aj do projektu HK Orange 20.

„Bola to príjemná skúsenosť, ale veľmi mi to tam nevyšlo,“ priznal 20-ročný útočík Sebastián Hrabčák. „Musím teda trénovať a pracovať na sebe ešte viac. Ani so súčasnou sezónou totiž nemôžem byť spokojný. Čakal som, že budem podávať lepšie výkony.“

Aktuálny ročník už pôsobí opäť v Prešove. Okolnosti to však zariadili tak, že dres svojho materského klubu na seniorskej úrovni si neoblieka v centre Šariša, ale vo stredoslovenskom Zvolene. „Koňare“ tam našli útočisko po tom, čom im začali rekonštruovať štadión.

Sebastián Hrabčák


„Z Prešova je nás tu veľmi málo, ale tím je zložený z mladých chalanov, ktorí dostali šancu okúsiť mužský hokej a zahrať si prvú ligu. Nie je to teda síce pravý Prešov, ale pre samotných hráčov je to príležitosť ukázať sa a získať skúsenosti,“ hovorí Hrabčák pre hokej.sk.

Prešovský tím je v podstate akousi zvolenskou farmou a z 33 stretnutí sezóny vyhral iba v piatich. Na desiatu Trnavu strácajú zverenci Slavomíra Chlebca 13 a na play-off pozíciu až 36 bodov.

Play-off už z toho asi nebude, ale pre nás je motiváciou každý zápas. Do konca sezóny chceme vyhrať aspoň pár zápasov a s tým ideme do každého stretnutia,“ upozornil 20-ročný útočník, podľa ktorého našli Prešovčania vo Zvolene celkom hostinné prostredie. „Trénovať trénujeme každý deň. Vo Zvolene máme zabezpečené aj ubytovanie a nemáme teda problém s dochádzaním a podobne. Kvalitou sa však nemôžeme rovnať so stabilizovanými klubmi z čela tabuľky. Našou úlohou je snažiť sa a postupne sa zlepšovať.“

Hrabčák SebastiánHlavnou túžbou každého Prešovčana je však návrat prvoligového hokeja späť do krajského mesta. Nie je tomu totiž tak dávno, čo bojovali Šarišania o postup do finále prvej ligy a v meste vládol hokejový ošiaľ.

„Bolo by to určite dobré a Prešov by nemusel hrať vo Zvolene ako nejaký pocestný. Všetci veríme, že sa tak stane čo najskôr. Pre všetkých Prešovčanov musí byť smutné, že to teraz vyzerá s prešovským hokejom takto. Verím, že keď dajú štadión opäť do poriadku, tak sa vráti do mesta aj kvalitný hokej,“
zaželal si na záver rozhovoru pre hokej.sk 20-ročný útočník Samuel Hrabčák.

Michalovce - Prešov 4:2 (111 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk