HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zápas hviezd definitívne bez Alexandra Ovečkina
zdroj: TASR/AP

Zápas hviezd definitívne bez Alexandra Ovečkina

Kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin v stredu informoval vedenie NHL, že vynechá januárový Zápas hviezd v San Jose, aby si odpočinul a zároveň si odpyká automatický jednozápasový trest.

Najlepší strelec NHL v prebiehajúcej sezóne sa chce počas záverečného januárového týždňa pripraviť na druhú časť sezóny. "Moje telo potrebuje odpočinok," povedal tridsaťtriročný útočník po stredajšom tréningu. Ovečkin doteraz odohral všetkých 33 zápasov ročníka a nazbieral v nich 45 bodov.

Washington odohrá posledný zápas pred víkendom hviezd 23. januára v Toronte. Zápas hviezd je na programe 26. januára a Capitals potom nastúpia až 1. februára proti Calgary.

Zástupca komisára NHL Bill Daly potvrdil, že Ovečkin musí vynechať zápas pred alebo po All-Star víkende. NHL nedávno zaviedla automatický jednozápasový trest pre hráčov, ktorí odmietnu účasť na exhibičnom stretnutí. Výnimkou sú zranenia.

Fanúšikovia si v hlasovaní zvolili Ovečkina za kapitána tímu Metropolitnej divízie. Zatiaľ nie je jasné, kto po ňom prevezme túto funkciu. Informovala agentúra AP.

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk