HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jurčo sa cíti výborne, v Springfielde plánuje zabojovať o Floridu
zdroj: foto jäzva

Jurčo sa cíti výborne, v Springfielde plánuje zabojovať o Floridu

Dvadsaťšesťročný slovenský hokejový reprezentant Tomáš Jurčo podpísal ročný kontrakt s klubom zámorskej AHL Springfield Thunderbirds. Na farme klubu Florida Panthers plánuje zabojovať o návrat do NHL.

Spoločne s agentom sme mali za cieľ podpísať zmluvu v AHL, pretože toto je pre mňa ideálna cesta v rámci návratu do NHL. V prípade záujmu iného klubu som voľný a môžem podpísať s hocikým. Florida však prejavila dosť veľký záujem a myslím si, že to pre mňa dobré miesto. Dúfam, že dostanem možnosť ukázať sa,“ želá si reprezentačný útočník, ktorý odohral v NHL za Detroit a Chicago dohromady 211 zápasov, v ktorých získal 52 bodov za 23 gólov a 29 asistencií.

Klub Springfield Thunderbirds sa momentálne nachádza na deviatej priečke Východnej konferencie AHL a jeho útok je zložený z amerických a kanadských hráčov doplnených o fínsku trojicu Henrik Borgstrom, Sebastian Repo a Juho Lammikko.

„Určite som si to pozeral a zbieral som nejaké informácie. Dúfam však, že na farme pobudnem čo najmenej. Cieľom je totiž NHL. V Springfielde sa chcem dobre rozohrať a uvidíme,
“ pokračuje Jurčo. 

Tomáš Jurčo


O štart sezóny obral košického odchovanca chirurgický zákrok, pri ktorom mu odstránili časť odlomenej platničky. Nasledovala rehabilitácia, individuálny tréning a v posledných týždňoch trénoval na ľade spoločne s tímom HC Košice.

„Cítim sa super. Po fyzickej i psychickej stránke. Počas posledných mesiacov som natrénoval veľa a som pripravený,
“ konštatuje T. Jurčo, v súvislosti s ktorým sa spomínala aj možnosť odohrania niekoľkých zápasov za Košice. „Záujem tam určite bol, ale ja som vždy vravel, že sa chcem vrátiť do NHL. Zvolil som si preto takúto cestu, ktorá je jedinou správnou.“

Do sezóny teda naskakuje až v jej polovici a želá si ju preto čo možno najdlhšiu. Lákavá je i májová vízia účasti na domácich majstrovstvách sveta.

„Určite na to myslím a reprezentujem vždy rád. Uvidíme ako sa vyvinie situácia v zámorí a ako na tom budem zdravotne. Ja by som si však obliekol slovenský dres určite rád, obzvlášť doma v Košiciach,“
dodáva Tomáš Jurčo tesne pred odchodom do Springfieldu.

Najnovšie z klubu: Florida Panthers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk