HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Pittsburghu si pripomenuli hrdinov spred desiatich rokov
zdroj: foto nhl.com

V Pittsburghu si pripomenuli hrdinov spred desiatich rokov

V Pittsburghu vrátil čas späť o desať rokov. Pred nedeľňajším zápasom proti Chicagu Blackhawks si totiž pripomenuli svojich hrdinov, ktorí získali v roku 2009 Stanleyho pohár.


Tučniaci zdolali v siedmom zápase finálovej série (12. júna 2009) v Joe Louis Arene domáci Detroit 2:1. Išlo o prvý z troch titulov súčasných hviezd Penguins Sida Crosbyho, Jevgenija Malkina a Krisa Letanga.


Do šatne Penguins sa pri príležitosti spomienkovej slávnosti vrátilo deväť hráčov, ktorí už nie sú súčasťou klubu z Pittsburghu. Chýbali samozrejme viacerí iní hráči či tréneri, ktorí stále pôsobia v NHL v rámci iných klubov. Divákom však premietli ich video odkazy. Cez veľkoplošnú obrazovku sa tak prihovoril aj brankár Marc-Andre Fleury, ktorý vlastní s Tučniakmi tri prstene (momentálne chytá za Vegas). 


"Je až strašidelné, ako rýchlo ten čas beží," pousmial sa Sidney Crosby. "V tom roku sme mali skvelý tím a keď si na to spomeniem, tak mám pocit, ako by to bolo iba včera. Každý z nás mal svoju rolu a tú si plnil výborne. Bolo skvelé stretnúť sa s chalanmi po rokoch opäť v jednej šatni."

Spomienkové video začalo prehrou Pittsburghu s Detroitom vo finále 2008. Nasledovali návraty k sériám proti Philadelphii, Washingtonu, Caroline a napokon aj k finále proti Red Wings.V strede klziska sa okrem Crosbyho, Malkina a Letanga objavili aj Hal Gill, Rob Scuderi, Bill Guerin, Mike Zigomanis, Ruslan Fedotenko, Craig Adams, Eric Godard, Mathieu Garon, Philippe Boucher, Tyler Kennedy a Sergej Gončar. Avizovaný bol aj Chris Kunitz, ktorý získal s Penguins tri poháre. Na ľade sa však neobjavil.


Kapitán Crosby mal v čase zisku svojho prvého Stanleyho pohára iba 21 rokov. 

"Bolo to špeciálne, pretože prvý titul je vždy iba jeden. Teraz to vnímam tak, že v tom čase som bol ešte príliš mladý a tak som si to plnohodnotne ani neuvedomoval. Unikátne bolo hlavne to, že sme vo finále porazili tím, ktorý nás rok predtým o Stanleyho pohár obral. Som hrdý na to, že som bol súčasťou toho tímu. Ja som bol vtedy iba mladík, ktorý vzhliadal k veteránom, ktorých sme v mužstve mali. Boli to skvelí lídri," poznamenal Crosby.


Najnovšie z klubu: Pittsburgh Penguins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk