HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Plamene menia súperov na prach, kvarteto hráčov Flames napodobnilo legendárnu štvoricu Penguins
zdroj: TASR/AP

Plamene menia súperov na prach, kvarteto hráčov Flames napodobnilo legendárnu štvoricu Penguins

Západná konferencia NHL má prekvapivého lídra. Zatiaľ čo v predošlých rokoch oscilovali Plamene z Calgary na pozíciách na hrane postupu do play-off, po príchode trénera Billa Petersa talentovaný tím naplno rozkvitol.

Flames spoznali pocit lídra konferencie a po víťazstve 4:3 v Chicagu majú na svojom konte už 15 výhier na ľadoch súperov. Jediným úspešnejším tímom vonku je líder celej ligy – Tampa Bay Lightning.

„Každé víťazstvo pred návratom domov poteší,
“ rozosmial sa pravý krídelník Garnet Hathaway, ktorý strelil do prázdnej bránky počas power play Chicaga gól na 4:2.

Status hlavnej hviezdy Calgary potvrdil útočník Johnny Gaudreau, ktorý strelil dva góly a počas štvorzápasového tripu nazbieral celkovo deväť kanadských bodov. Jeho verná dvojička Sean Monahan pridala ďalší gól a výborný výkon podal opätovne český brankár David Rittich (32 zásahov).

Flames na svojom tripe uspeli v Detroite, Philadelphii i v Chicagu a jedinú prehru utrpeli v Bostone. Svoju vonkajšiu bilanciu tak upravili na 15-9.

„Recept na víťazstvá bol jasný – snažili sme sa robiť správne malé veci. Tréneri nás na tieto zápasy výborne pripravili a súperov sme mali prečítaných. Navyše sme tím, ktorý sa nevzdáva. Na striedačke niet priestoru pre porazenecké nálady,“
zdôraznil Hathaway.  „Máme dobrý tím a cítime, že v tejto sezóne môžeme dosiahnuť niečo špeciálne.“

Johnny Gaudreau
Johnny Gaudreau (TASR/AP)


„Johnny Hockey“, čiže Johnny Gaudreau je považovaný za superhviezdu už pekných pár sezón, no teraz to vyzerá na jeho najúspešnejšiu sezónu. Na svojom konte má 26 gólov a pomaly sa tak blíži k osobnému rekordu 30 gólov zo sezóny 2015-16.

„Teraz mi to konečne padlo aj z brejku,
“ pousmial sa Gaudreau. „V predošlých troch zápasoch som bol v brejku asi šesť či sedemkrát, ale nepadlo mi to tam. Chlapci na striedačke ma neustále povzbudzovali a sám som si v duchu vravel – nastal čas!“

Flames teraz čaká séria piatich domácich zápasov v Saddledome a tréner Bill Peters preto verí, že pobyt na čele konferencie bude z pohľadu Calgary dlhodobejší. Doma majú totiž Plamene bilanciu 12-4-4.

„Tvoríme odolnú partiu. Navzájom si veríme a veríme, že môžeme poraziť každého. Potrebujeme len robiť veci správne. Keď nehráme dobre, tak to chlapci dobre vedia. Vedia, ako to napraviť. Ak nám šliapu štyri útoky a tri obranné páry, tak predstavujeme veľmi nebezpečný tím,“
vyslovil sa s hrdosťou v hlase Peters, podľa ktorého je alfou i omegou pracovná morálka. „Ak zo seba vydáme maximum, tak sme veľmi dobrý tím.“

Po poslednom tripe majú v tíme Flames už štyroch hráčov, ktorí majú na svojom konte vyše 50 bodov. Ku Gaudreauovi a Monahanovi sa pridali aj Matthew Tkachuk a Elias Lindholm. Niečo také je pritom raritou. Niečo také sa totiž po odohraní 45 zápasov podarilo naposledy kvartetu Ron Francis, Jaromír Jágr, Mario Lemieux a Tomas Sandstrom z Pittsburghu v sezóne 1995-96.

zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com

Zdroj: canoe.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Calgary

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk