HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zemplínske derby ako hlavné lákadlo kola favoritov
zdroj: foto jäzva

Zemplínske derby ako hlavné lákadlo kola favoritov

Prvá St. Nicolaus liga má dnes na programe šesť zápasov 36. kola a hlavná pozornosť sa sústredí do Michalovciec. Vedúca Dukla tam narazí na svojho zemplínskeho rivala z Humenného.

Zápas kola: Michalovce - Humenné

Favorit kola: Skalica

Čierny kôň kola: Spišská Nová Ves

Otázka kola: Ponúkne kolo favoritov nejaké prekvapenia?

HK Skalica - HC Prešov - 17.00 h

Záhoráci si po dvoch prehrách napravili chuť povinnými jazdami proti Novým Zámkom a Považskej Bystrici (nastrieľali dve sedmičky) a teraz ich čaká ďalší lahôdkový súper. Prešov ukončil desaťzápasovú sériu prehier, no víťazstvo proti beznádejne najslabším Zámkom bolo samozrejmosťou. V Skalici to bude iná pesnička. Vo všetkých troch vzájomných zápasoch sezóny uspel bez väčších problémov favorit.

Náš tip: 1

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK Humenné - 17.30 h

Pred sviatkami sa hovorilo o konci Humenného v prvej lige, no odvtedy bojujú Levi tak ako sa na levov patrí. Nakopla ich prehra 5:6 po predĺžení v Topoľčanoch a odvtedy vyhrali trikrát v rade. Doma pritom porazili aj silné tímy Skalice a Martina. Michalovce si držia stabilnú formu a výsledkom je sedemzápasová víťazná séria, ktorá iba potvrdila ich postavenie na čele tabuľky. Favoritom sú rozhodne "líšky", no derby nemá favorita a ukázali to aj vzájomné zápasy. V tom poslednom MHK vyhral 3:2, predtým predviedli obaja aktéri v Michalovciach divokú prestrelku, v ktorej uspela Dukla 7:6 po predĺžení.

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - MHK Dubnica - 17.30 h

Ďalší zápas s pomerne jasne vyprofilovaným favoritom. Dubnica vlastní o 18 bodov viac, ale Spišiaci ešte nevzdali svoj boj o play-off. Z posledných štyroch kôl vyťažili tri víťazstvá, pričom veľmi cenné bolo hlavne to na ľade Skalice. MHK naposledy nasúkal tucet gólov Trnave, predtým však utrpel tri prehry. V úvodnom vzájomnom súboji uspeli Spišiaci v Dubnici 5:4 po predĺžení, potom tomuto súperovi dvakrát podľahli.

Náš tip: 1X

HK Trnava - HC Topoľčany - 17.30 h

Aj v tomto prípade je tabuľkový rozdiel priepastný a to isté platí aj o kvalite kádrov. Trnava odštartovala rok tesnou domácou prehrou s Bratislavou po predĺžení a následne utrpela dvanásťgólový debakel v Dubnici. Žochári nastrieľali sedmičku v Martine, aby následne podľahli prvým Michalovciam. Všetky tri vzájomné stretnutia vyhrali Topoľčany a tak by tomu malo byť aj dnes.

Náš tip: 2

HK Martin - HK 95 Považská Bystrica - 18.00 h

Druhý Martin odštartoval rok 2019 katastrofálne. Doma prehral s Topoľčanmi 4:7 a následne neuspel výsledkom 0:4 ani v Humennom. Nastal čas na nápravu chuti a ôsmy tím tabuľky by k tomu mohol byť ideálnym partnerom. Považania prehrali trikrát v rade a naposledy inkasovali doma sedmičku od Skalice. Panteri to však na Turčanov vedia, veď v tejto sezóne im už uchmatli päť bodov. Doma totiž vyhrali 4:3 po predĺžení a potom dokonca 7:3. 

Náš tip: 1

HC Nové Zámky B - HC Osmos Bratislava - 18.30 h

V prípade Zámkov je to stále tá istá pesnička. O koľko to bude? Vo vzájomných zápasoch vyhrala Bratislava 11:0, 6:0 a 9:3.

Náš tip: 2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk