Ottawa s Jarošom uspela v Anaheime, zastavila sériu prehier
zdroj: TASR

Hokejisti Ottawy v zostave so slovenským obrancom Christiánom Jarošom zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Anaheimu 2:1 po predĺžení. Senators tak presekli šnúru prehier, ktorá sa zastavila na čísle osem. O ich výhre rozhodol v 62. minúte Colin White.

Naopak, hráči Anaheimu svoju negatívnu sériu nezastavili, prehrali už deviaty duel za sebou a vytvoril tak negatívny klubový rekord. Naposledy dosiahli osem prehier v sérii v roku 1996. Dvadsaťdvaročný Jaroš strávil na ľade necelých 18 minút a do štatistík si pripísal iba jednu nepresnú strelu.

Nashville uspel v Chicagu 4:3 po predĺžení a slávil tretí triumf za sebou. Víťazstvo Predators zariadil v 60. sekunde extračasu svojím druhým gólom v zápase švédsky útočník Filip Forsberg. Ten sa vrátil do zostavy "predátorov" len v pondelok po tom, čo pre zranenie ruky vynechal 17 zápasov. Dvadsaťštyriročný krídelník nazbieral v 28 dueloch prebiehajúcej sezóny 16 gólov a osem asistencií. "Nemyslím si, že sme hrali tak dobre ako v uplynulých dvoch zápasoch, no našli sme cestu k víťazstvu a to je podstatné," zdôraznil tréner Predators Peter Laviolette.

Filip Forsberg (foto: TASR/AP)

Hokejisti Calgary Flames zvíťazili na domácom ľade nad Coloradom Avalanche 5:3 a udržali si náskok na čele Západnej konferencie. Pre "plamene" to bola už tretia výhra v sérii. Obranca Mark Giordano sa pod ňu podpísal tromi asistenciami, domáce góly si rozdelili Mikael Backlund, Mark Jankowski, Elias Lindholm, Michael Frolík a Matthew Tkachuk. Johnny Gaudreau pridal dve asistencie a svoju bodovú sériu natiahol na šesť stretnutí. "Je náš kapitán, je to líder a myslím si, že je jeden z najlepších hráčov, akých som kedy stretol. Som veľmi šťastný, že mám šancu s ním hrať. Je neskutočný, najmä tento rok," povedal Frolík o Giordanovi.