HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šláger v Turci, Trnavčanom hrozí spev hymny vo Fekišovciach
zdroj: foto jäzva

Šláger v Turci, Trnavčanom hrozí spev hymny vo Fekišovciach

Prvá hokejová liga dnes pokračuje 37, kolom a hlavnú pozornosť púta súboj dvoch tímov z prvej štvorky medzi Martinom a Skalicou.

Zápas kola: Martin - Skalica

Favorit kola: Dubnica

Čierny kôň kola: Spišská Nová Ves

Otázka kola: Porazia Topoľčany Spišskú Novú Ves aj na štvrtý pokus výsledkom 3:2?

MHK Humenné - HK Trnava - 17.30 h

Humenné hrá v úvode nového roka veľmi dobre. Trojzápasová víťazná séria je síce minulosťou, no za tesnú prehru 2:3 na ľade lídra tabuľky z Michaloviec sa hokejisti MHK určite hanbiť nemusia. Trnava naopak trikrát v rade prehrala a v Dubnici nafasovala dvanásťgólový debakel. Vo všetkých troch vzájomných zápasoch uspeli domáci a podobný scenár čakáme aj dnes. Gladiátori sa postarali svojim hokejistom o zaujímavú motiváciu. Ak neuspejú, pôjdu spievať hymnu do Fekišoviec.

Náš tip: 1

HC Osmos Bratislava - HC Prešov - 18.00 h

Bratislavčania vyhrali trikrát v rade a sériu proti slabším súperom by mali úspešne zavŕšiť triumfom nad Prešovom. Ten uspel z posledných dvanástich kôl iba proti beznádejne posledným Novým Zámkom. Kvalita kádrov je priepastná.

Náš tip: 1

MHK Dubnica - HC Nové Zámky B - 18.00 h

8:1, 9:0 a 9:1. To sú výsledky vzájomných zápasov v tejto sezóne. Nastrieľajú na štvrtý pokus Dubničania konečne dvojciferný počet gólov?

Náš tip: 1

HC Martin - HK Skalica - 18.00 h

V Martine si diváci užijú šláger kola. Domáci sú v tabuľke druhí, štvrtá Skalica stráca päť bodov. Obe stretnutia na Záhorí rozhodovali až predĺženia (bilancia 1-1), doma uspeli Turčania 4:1. Martinčania si po dvoch prehrách vylepšili náladu víťazstvom nad Považskou Bystricou 5:1, Skaličania ťahajú trojzápasovú víťaznú sériu (Zámky, P. Bystrica, Prešov). Novinkou v tíme Martina je príchod brankára Dominika Riečického z extraligovej Detvy.

Náš tip: 1

HK 95 Považská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce - 18.00 h

Panteri prehrali štyrikrát v rade a v posledných dvoch zápasoch inkasovali 12 gólov. Michalovce sa naopak vezú na víťaznej vlne a ich úspešná séria trvá už osem kôl. "Líšky" majú na čele tabuľky komfortný šestnásťbodový náskok a mieria istým krokom za víťazstvom v riadnom hracom čase. Zemplínčania ešte nestratili s P. Bystricou ani bod a favoritom sú aj teraz.

Náš tip: 2

HC Topoľčany - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Topoľčany zvádzajú s Martinom vyrovnaný súboj o druhú priečku. Z tohoto pohľadu by v takýchto zápasoch body strácať nemajú. O veľa však ide aj hosťom, ktorí si túžia zahrať play-off a na ôsmu pozíciu momentálne strácajú dva body. Zaujímavosťou je, že všetky tri vzájomné zápasy vyhrali Žochári výsledkom 3:2. V posledných dvoch prípadoch však strhli víťazstvo na svoju stranu až po nájazdoch, resp. v predĺžení. 

Náš tip: 1

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk