HOKEJ.sk HOKEJ.sk

„Vlkom“ sa nepodarilo napodobniť otočku „baranov“, Nitrania sa hotujú na Košice
zdroj: foto jäzva

„Vlkom“ sa nepodarilo napodobniť otočku „baranov“, Nitrania sa hotujú na Košice

Aj po štvrtom zápase nového roka sú Žilinčania stále bez víťazstva. Sériu prehier natiahli po zápase s Nitrou už na šesť duelov a v nedeľu ich čaká zápas pravdy s Liptákmi. Nitrania sa, naopak, v roku 2019 ešte nemuseli skloniť pred nikým, a hoci v Žiline inkasovali až štyri razy, stretnutie mali pevne pod kontrolou.

Dvojgólový rozdiel, ktorým sa duel pod Dubňom nakoniec aj skončil, si nitrianski hokejisti zabezpečili už v úvodnej desaťminútovke. V nej sa po dvoch strelách Róberta Lantošiho a dvoch tečoch jeho spoluhráčov, proti ktorým bol brankár Žiliny bezmocný, ujali vedenia 2:0 a v tretej časti ho navýšili na 4:1. „Vstup sme mali dobrý, ale potom sme domácich po našich hlúpych chybách sami dostali do zápasu. Sme radi, že sme nakoniec vybojovali víťazstvo, ale takéto veci sa nám nemôžu stávať,“ povedal krídelník Nitry Róbert Lantoši, ktorý v zápase asistoval pri úvodných troch góloch hostí.

Spomínané chyby, po ktorých „vlci“ takmer vyrovnali skóre, sa udiali v čase, kedy si diváci mysleli, že zápas sa desať minút do konca bude už iba dohrávať. Nakoniec padlo v záverečnej tretine spolu sedem gólov, pričom až päť v posledných ôsmich minútach. Nitrania však vyvracali po zápase dojem z toho, že by záver duelu vypustili. „Snažili sme sa aj pri trojgólovom vedení hrať zodpovedne, ale snažili sme sa asi až príliš hrať dopredu. Vzadu potom prišli jedna – dve chybičky a súper ich potrestal. Musíme sa z toho poučiť, nemalo by sa nám to stávať,“ prezradil útočník hostí Samuel Buček, ktorý v záverečnej časti strelil dva góly.

Nitrania mali spolu s Košicami a Zvolenom pred piatkovým zápasom v tabuľke rovnaký počet bodov. Po víťazstve v Žiline sa hotujú vyhrať aj tretí duel v tomto týždni, doma proti Košiciam, ktoré zaváhali už po druhý raz v sezóne na vlastnom ľade s Budapešťou. „Máme štyri vyrovnané formácie, v každom zápase zaberie iná, keď si ostatné splnia úlohy, ktoré majú. Sme v kabíne dobrá partia, je v nej zábava a aj keď niekto spraví chybu, vysvetlíme si ju a ďalej to nerozoberáme, skôr sa pozeráme dopredu. Hráme od začiatku sezóny svoj hokej a dúfam, že nám to vydrží aj do play off a vtedy, keď to bude najviac treba. V nedeľu nás čakajú Košice, na ktoré sa výborne pripravíme a budeme ich chcieť poraziť,“ dodal 20-ročný ľavý krídelník HK Nitra.

Richard Jenčík


V utorok hrali „vlci“ doma s majstrovskou Banskou Bystricou a na výhru im nestačilo ani vedenie 4:1. V piatok sa pokúsili sami o otočku z rovnakého stavu, ale výsledkom ich snahy boli iba tri góly a zdramatizovanie zápasu. Body opäť bral ich súper. „Snažili sme sa hrať do konca zápasu. Aj keď tím prehráva o tri góly, ale dá do toho všetko, vráti sa mu to. Stalo sa to aj nám, prišli zrazu dva naše góly a za trištvrteminútu sme boli opäť v zápase. Škoda, že z toho nemáme ani bod,“ skonštatoval dvojgólový strelec Žilinčanov Richard Jenčík.

O body sa Žilina pripravila sama, keď dala v prvej polovici tretej tretiny v rýchlom slede hosťom šancu hrať v početnej výhode. Nitrania práve vtedy odskočili z 1:2 na 1:4. „Škoda tretej tretiny. Polovici z nej sme hrali v oslabení a súper nám odskočil. Ťažko sa to potom doťahovalo, a hoci sme dali dva rýchle góly, stálo nás to veľa síl, ktoré nám potom chýbali v závere,“ pomenoval príčiny Jenčík.

Žilinčania potrebovali proti Nitre bodovať a aj sa na to chystali. Napriek dobrému výkonu však nemajú žiaden. Ich najbližší tabuľkový súper, Liptovský Mikuláš, však výhrou v Nových Zámkoch navýšil odstup od Žiliny už na deväť bodov. V nedeľu to teda bude v Spišskej Novej Vsi, kam za Liptákmi Žilinčania vycestujú, zápas pravdy. „Určite to tak berieme. Vyzerá to tak, že o baráž sa budeme naťahovať práve my s Liptovským Mikulášom. Vieme, o čom je tento náš najbližší zápas a dáme doňho všetko,“ zakončil 34-ročný skúsený útočník MsHK.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk