HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rozladený Šimíček by zodvihol prst nad ďalšími desiatimi hráčmi: Som rozladený, sklamaný a znechutený!
zdroj: foto jäzva

Rozladený Šimíček by zodvihol prst nad ďalšími desiatimi hráčmi: Som rozladený, sklamaný a znechutený!

Štyri domáce zápasy, štyri prehry a dvadsať inkasovaných gólov. Hokejisti HC Košice síce strácajú v tabuľke na prvú priečku iba tri body, no nálada v ich šatni má momentálne od idylky poriadne ďaleko. „Oceliari“ totiž kopia chybu na chybu a tieto hrubice ich stoja cenné body do tabuľky.

„Už po prvej tretine malo byť 3:0 a bol by pokoj. Nemuseli sme zažívať to, čo zažívame teraz. Strelili sme štyri góly, čo nie je málo, opäť sme však doma dostali päť gólov a to je veľmi zlé. Niečo sa musí zmeniť. Chceli sme nadviazať na dobrý výkon z Nitry, ale nevyšlo to,“ povzdychol si po prehre 4:5 po samostatných nájazdoch s poslednou Žilinou útočník Gabriel Spilar.

Košičania mali celozápasovú streleckú prevahu a súpera prestrieľali v pomere 45:25, napriek tomu však trikrát prehrávali a napokon sa museli uspokojiť s jediným bodom.

Ťažko sa mi to hodnotí,“ vliekli sa po zápase slová z autora dvoch gólov a asistencie Jakuba Suju.Každý hráč je rád, keď mu to tam padne, ale radosť mi úplne zmazala prehra. Hlavne doma musíme zápasy zvládať oveľa lepšie a takého niečo sa nesmie stávať. Ale stalo sa. Stále si hovoríme, že nesmieme robiť chyby, ale nevieme sa im vyhnúť. Ak hráme systémovo, tak je to v poriadku. Ak nie, tak to dopadne takto.“

Suja, FučíkHneď niekoľko streleckých pokusov Košíc zastavila konštrukcia bránky Tomáša Fučika, no na druhej strane mali aj kúsok šťastia. Svoje o tom vie Gabriel Spilar, ktorý pri svojom góle na 4:3 rozhodne nezakončoval tak, ako mal v pláne. Puk z jeho hokejky sa ledva šuchol a prekĺzol pomedzi nohy prekvapeného brankára hostí.

„Chcel som nahrávať Kubovi Sujovi, ale hokejka to už nevydržala. Chvalabohu to tam nejako prešlo, ale je nám to ... platné. Po prehre je to zabudnuté. Doplatili sme na zbytočné chyby a výsledok mal byť úplne iný,
“ uškrnul sa 38-ročný krídelník. Pod toto konštatovanie sa podpísal aj spomínaný Suja. „Mali sme veľa striel, ale súperi trestajú naše chyby. Tých je naozaj priveľa. Musíme hrať oveľa kompaktnejšie. S bojovnosťou a obetavo. Chyby patria k hokeju, ale na ľade musíme nechať srdiečko. Potom nám pomôže i šťastena.“

Košice - Žilina (15.1) (181 obrázkov v galérii)

Zatiaľ čo predtým víťazili Košice aj s minimálnym počtom gólov, teraz im k tomu nestačia ani štyri góly. Prstom sa teda logicky ukazuje na defenzívu.

Defenzíva nie je len o brankároch a obrancoch,“ upozornil Spilar. „Aj my útočníci sa musíme vracať a robiť si svoje úlohy. Raz sa vracať vieme, inokedy nie. Celkový výsledok je našou spoločnou hanbou. Rozvod je vždy vinou oboch strán a rečí už bolo dosť. Nebudem kydať na nás všetkých. Spadli sme do toho ako mužstvo a spolu sa z toho dostaneme. V šatni sme tu dobrí chlapci a ak si aj v najbližších dňoch niečo povieme, tak to bude v záujme prospechu tímu.“

Spilar, Fučik


Objektívnymi príčinami posledných nevydarených zápasov môžu byť absencie obrancov Klemena Pretnara, Václava Čížeka, či útočníkov Marcela Haščáka a Dávida Šoltésa.

„V koncovke nám títo hráči chýbajú, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Máme tu ďalších hráčov, ktorí musia zabrať,
“ odmietol výhovorky tréner Roman Šimíček. „Nemôžeme odohrať tri štvrtiny zápasov na jeden útok. Góly dávajú tí, ktorí hrajú s Lacom Nagyom. Musí sa to rozložiť do viacerých útokov. Takýto zápas sme mali jednoznačne zvládnuť a rozhodnúť sme ho mali už v prvej tretine. Klasicky sme si však nechali streliť gól v závere tretiny a boli sme z toho rozklepaní. Bolo to veľmi zlé.“

Predošlé tri prehry stáli miesto v tíme českého útočníka Tomáša Netíka. Zdvihnutý prst na okamih zabral a Košičania vyhrali na horúcom ľade Nitry. Po prehre s poslednou Žilinou je však dobrý dojem zmazaný.

„Varovný prst by mal byť po tomto zápase ešte nad ďalšími desiatimi hráčmi, ale takto to nejde. Hanbím sa za to, čo sme predviedli a chcem sa za to ospravedlniť fanúšikom. Som sklamaný, naštvaný a znechutený. Doma takto hrať nemôžeme a to vieme všetci,“ dodal rozladený Roman Šimíček.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk