HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tvrdé slová kapitána: Niektorí hráči tu už psychicky nie sú, fanúšikom sa ospravedlňujem
zdroj: TASR

Tvrdé slová kapitána: Niektorí hráči tu už psychicky nie sú, fanúšikom sa ospravedlňujem

Ani tretí domáci duel roka 2019 nedokázali slovanisti pretaviť v bodový zápis. Od prehry proti Jokeritu na konci decembra zaznamenali už siedmu prehru v rade a pohodu by ste v bratislavskom tíme hľadali len ťažko. Po záverečnom klaksóne úprimnosťou nešetril kapitán Michal Sersen.

Po dobrých výkonoch proti náročným súperom Podoľsku či Jekaterinburgu bol utorňajší protivník Traktor Čeljabinsk ideálnou možnosťou na zlepšenie nálady. Slovanu však chýbala väčšia verva, napriek štyridsiatim strelám neskórovali ani raz a hostia trestali. „Niektorí hráči tu už jednoducho psychicky nie sú, možno fyzicky. Ťažko sa hrá, keď to nechceme všetci a neťaháme za jeden povraz. Ak nejdeme na doraz každé jedno striedanie, to nestačí,“ rozrozprával sa pre Hokej.sk Michal Sersen. „Po zápase som kričať nemusel, už medzi tretinami sme si čosi povedali. Žiaľ, nepredviedli sme nič z toho, čo dokážeme.“

Hľadať pozitíva po tesnej prehre bolo náročné. Belasí hrali bez srdca, v zakončení boli napriek mnohým presilovkám nuloví, v obrane neboli dôrazní. „Nevidel som žiadne chcenie, chýbala emócia najmä od hráčov, ktorí by to mali ťahať. Takto hrať nesmieme,“ pokračoval obranca Slovana a ospravedlnil sa aj fanúšikom. „Tí, čo si na nás našli cestu, by nemali odchádzať so zimáku s takýmto pocitom. Sám cítim, že to bolo zlé. Na niektoré úseky hry sa ani pozerať nedalo. Takto sa láka divák na tribúny?“ pýtal sa nahnevane skúsený zadák.

fanúšikovia Slovan Bratislava
Na utorňajší duel prišlo 4 486 divákov. Na predchádzajúce dve okolo 5 300 fanúšikov. (foto: TASR)

Čeljabinsk bol oproti ostatným súperom na domácej pôde papierovo rozhodne najprijateľnejší. Pri tomto meradle si však Sersen iba povzdychol. „Či bol najľahší, na to sa nepozeráme, veď aj s ním sme prehrali. My sme momentálne sami sebe najťažším súperom. Pokiaľ si neupraceme nejaké veci v hlave, bude pre nás ktokoľvek najťažší súper,“ poznamenal. O týždeň navštívi Slovan pri vonkajšom tripe Rigu a Jaroslavľ, potom sa vracia na posledných päť zápasov domov. „Do konca sezóny je ešte veľa času. Bohužiaľ, my si to sami komplikujeme.“

Motiváciou navyše mohla byť aj prítomnosť reprezentačného trénera Craiga Ramseyho a generálneho manažéra Miroslava Šatana. „Gro nášho tímu má iné pasy ako slovenské. Dovolím si povedať, že každý Slovák v tomto mužstve hrá naplno. V tom problém nevidím. Motiváciou pre nás by však mal byť každý jeden zápas, dvojnásobne ten domáci. V tejto sezóne sme toho pokazili už priveľa. Ťažko už teraz môžeme niečo zachrániť, ale aspoň výkony by mali vyzerať inak,“ zakončil pre Hokej.sk kapitán Sersen.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk