HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rimavská Sobota sa pobije o titul s Bardejovom
zdroj: foto jäzva

Rimavská Sobota sa pobije o titul s Bardejovom

V semifinále HK Bardejov vyhral nad Gelnicou na zápasy 2:0. O prvenstvo v skupine sa stretne s Rimavskou Sobotou, ktorá podobným spôsobom si poradila s Trebišovom.

Šarišania po jednoznačnej výhre v prvom zápase v Gelnici doma nezaváhali. Na štadión prilákali viac ako  600 divákov, ktorí videli napínavý súboj až do posledných sekúnd. Po desiatich minútach skóre otvoril Lesňák, zvyšoval Leskovjanský a po štvrťhodine bolo 3:0. To Renčok dal najavo kvality formácie. Len škoda, že pri vylúčení Forgáča Wesselényi dal prvý gól hostí. Keď po prvej prestávke Kokšarov upravil na 4:1, zdalo sa byť všetko v pohode. Pribúdali osobné súboje, často sa vylučovalo. Domáci sa nechali vyviesť z koncentrácie a desať minút pred koncom zápasu Huszárik pridal druhý gól hostí. Hostia využili rozladenosť  v tíme hostiteľov a v priebehu päť minút gólmi Wesselényiho a Šterbáka vyrovnali na 4:4. Zápas sa blížil do predlženia, no s tým nesúhlasili Leščišin s Panócom. Zabojovali o puk pre Duračinského a ten 21 sekúnd pred klaksónom pečatil druhú potrebnú výhru a postup.

Play off 2.zápas: Bardejov – Gelnica 5:4 ( 3:1, 1:0, 1:3). Na zápasy 2:0

Góly: 12,08 Lesňák (Lopáček, Hreha) 1:0, 13,36 Leskovjanský ( Kokšarov, Lúč) 2:0, 14,26 Renčok (Leščišin, Duračinský) 3:0, 19,36 Wesselényi 3:1, 23,44 Kokšarov (Polaček ) 4:1, 49,59 Huszárik 4:2, 51,57 Wesselényi 4:3, 57,04 Šterbák 4:4, 59,39 Duračinský (Leščišin, Panóc) 5:4.

HK: Dzúr – Polaček, Kokšarov, Palko, Komloš, Osuský, Hreha, Mystrík – Leskovjanský, Lúč, Bartoš – Lopaček, Paulovský, Lesňák – Duračinský, Leščišin, Renčok – Forgáč, Holéczi, Panóc. Rozhodovali Jurko, Hovan, Pribula, 620 divákov.

Rebelion: Just – Šterbák, Cvejn, Kostyšák, Šuchanov, Findura, Gross – L. Laškody, Skokan, Piščalnikov – Hajduk, D. Laškody, Lapšanský – Huszárik, Grencdel, Wesselényi – Baksay.

Skupinové finále na dva víťazné zápasy:
26.1. Rimavská Sobota – Bardejov, 2.2. Bardejov – Rimavská Sobota, prípadný tretí 3.2. R. Sobota – Bardejov.

Bardejovský manažér Vladimír Ducár po sobotňajšej dráme neskrýval spokojnosť aj s tým, že do hľadiska sa vrátila početná skupina fanúšikov: „ Pre diváka to bol veľmi zaujímavý zápas. Za tie tri roky, odkedy sme v tejto súťaží, prišla rekordná návšteva. Bartoša sme chceli od začiatku sezóny. Rozhodol sa pre extraligový  Sanok, kde odohral už viac sezón. Využili sme prestupový termín do 10.januára. Podobne sme získali Paulovského i Poláčka. Všetci majú bohaté skúsenosti, hrajú pokojne s prehľadom. Veľmi pomohli našej hre.“ Z jednoznačného víťazstva bola nakoniec dráma, je dobre, že celý káder bol k dispozícií a nikto sa nezranil. „ Je dobre, že nadstavbu dokáže uhrať celý kompletný tím. Aj keď sa to v tretej tretina trošku zdramatizovalo po akomsi útlme. Za stavu 4:1 si asi mysleli, že je po zápase. Boli sme lepší na držaní puku, vytvorili sme si viac šanci. Nakoniec to využil jeden z najmladších odchovancov Duračinský. Aj finále s Rimavskou Sobotou bude o tom, kto urobí menej chýb a kto premení viac gólových príležitostí.“

Kormidelník Bardejova Dávid Všetečka zvýraznil, že o konečný výsledok sa pričinil celý kolektív: „ O tom čo sa stalo v sobotu za stavu 4:1 pre nás sa treba opýtať hráčov. Hostia hrali dobre. V priebehu niekoľkých činností hostia z Gelnice vyrovnali na 4:4. V závere sme sa zmobilizovali a postupový gól Duračinského bol dielom enormnej aktivity celého tímu. “

Juraj Ščerbík

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

ProFutbal.sk