HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ovečkin vyrovnal rekord Fjodorova
zdroj: foto TASR-AP

Ovečkin vyrovnal rekord Fjodorova

Alexander Ovečkin vyrovnal rekord v počte bodov hráčov narodených v Rusku v rámci NHL. Pri prehre Washingtonu v Toronte strelil svoj 37. gól sezóny a vlastný počet bodov v najlepšej lige sveta navýšil na 1179.

"Je to samozrejme špeciálny míľnik. Je to pekné a som poctený tým, že som sa dostal na úroveň legendy, s ktorou som navyše hrával a mohol som sa od nej učiť," vyslovil sa kapitán tímu Capitals. "A som si celkom istý, že Fjodorov je rád, že som sa na jeho úroveň dostal práve ja."

Alexander Ovečkin má na svojom konte už 644 gólov a 535 asistencií. Stačilo mu k tomu 1053 zápasov. Fjodorova uviedli do Siene slávy NHL v roku 2015 s bilanciou 1179 bodov (483 gólov a 696 asistencií) v 1248 zápasoch. Svoju kariéru strávil v kluboch Detroit Red Wings, Anaheim Ducks, Columbus Blue Jackets a Capitals.

Do Washingtonu ho vymenili z Columbusu 26. februára 2008 a spoločne s Ovečkinom odohral v sezóne 2008-09 rovných 70 zápasov.

"Nemôžem ani len vyjadriť slovami, čo všetko urobil Ovečkin pre rozvoj hokeja a pre zvýšenie popularity NHL v Rusku. Jeho kariéra hovorí sama za seba," poznamenal tréner Capitals Todd Reirden. "Je však úžasné, ako sa rok po roku vyvíja a posúva sa ďalej. Stále sa zlepšuje. Stále chce byť lepší a pracuje na tom každým dňom. To ho robí špeciálnym. Rastie ako líder a všetci veríme, že nám pomôže zopakovať vlaňajší úspech v podobe zisku Stanleyho pohára."zdroj: nhl.com

Tridsaťtriročný Ovečkin obral Fjodorova o rekord v počte ruských gólov (484) už 19. novembra 2015. V počte gólov sa momentálne nachádza na 14. mieste histórie a v počte bodov sú spoločne s Fjodorovom na 49. pozícii. 

"Som naozaj hrdý na to, že Alex ťažil aj z mojich skúseností a spolupráce, ktorú sme mali v tíme Capitals. Osobne sa nevnímam ako nejaký vzor. Vždy som sa však snažil pomáhať spoluhráčom na ľade i mimo neho. Verím, že som mu v niečom pomohol a teším sa z jeho úspechov," 
okomentoval Ovečkinov úspech samotný Sergej Fjodorov pre nhl.com.

Zdroj: NHL.com

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk